
راهنمای اندازه دوربین کنون
| مورد | توضیحات |
|---|---|
| بدنه دوربین Canon EOS R5 II | همراه با درپوش بدنه (R-F-5) و پوشش کفشک (ER-SC3) |
| باتری LP-E6P | باتری لیتیوم-یون قابل شارژ به همراه محافظ باتری |
| شارژر باتری LC-E6 / LC-E6E | بسته به منطقه عرضه |
| بند گردنی Canon Strap ER-EOS R5 II | بند اصلی دوربین |
| کابل رابط (Interface Cable) | برای اتصال به رایانه |
| محافظ کابل (Cable Protector) | برای جلوگیری از آسیب و کشیدگی کابل |
| محصول جانبی | توضیحات |
|---|---|
| Battery Grip Canon BG-R20 | گریپ عمودی با دکمهها و کنترلهای کامل برای افزایش ظرفیت باتری و ارگونومی بهتر |
| Battery Grip Canon BG-R20EP | همان BG-R20 اما با پورت اترنت 2.5Gbps برای انتقال سریع فایلها و تترینگ |
| Cooling Fan Grip Canon CF-R20EP | گریپ مجهز به فن خنککننده برای افزایش زمان فیلمبرداری طولانیمدت |
| Canon Mount Adapter EF–EOS R | آداپتور رسمی برای استفاده از لنزهای EF و EF-S روی مانت RF |
| ویژگی | Canon EOS R5 II | Canon EOS R5 | Canon EOS R3 | Canon EOS R6 Mark II |
|---|---|---|---|---|
| شرکت سازنده | Canon | Canon | Canon | Canon |
| معرفی رسمی | ۲۰۲۴ | ۲۰۲۰ | ۲۰۲۱ | ۲۰۲۲ |
| ویژگی دوربین | فولفریم حرفهای نسل جدید با 8K و AF پیشرفته | پرچمدار حرفهای با رزولوشن بالا | پرچمدار سرعت و فوکوس برای ورزشی | میانرده فولفریم همهکاره |
| رنگ | مشکی | مشکی | مشکی | مشکی |
| سنسور | فولفریم Stacked BSI CMOS 45MP | فولفریم CMOS 45MP | فولفریم Stacked CMOS 24MP | فولفریم CMOS 24.2MP |
| پردازنده | DIGIC X + Accelerator | DIGIC X | DIGIC X | DIGIC X |
| لرزشگیر داخلی (IBIS) | دارد (۵ محوره، تا ۸.۵ استاپ) | دارد (۵ محوره، تا ۸ استاپ) | دارد (۵ محوره، تا ۸ استاپ) | دارد (۵ محوره، تا ۸ استاپ) |
| منظرهیاب (EVF) | 5.76M نقطه OLED، 120Hz | 5.76M نقطه OLED، 120Hz | 5.76M نقطه OLED، 120Hz | 3.69M نقطه OLED، 120Hz |
| صفحهنمایش (LCD) | 3.2″ متحرک، 2.1M نقطه | 3.2″ متحرک، 2.1M نقطه | 3.2″ متحرک، 4.15M نقطه | 3.0″ متحرک، 1.62M نقطه |
| رزولوشن | 45 MP | 45 MP | 24 MP | 24.2 MP |
| عکاسی پیاپی (Burst FPS) | 12fps مکانیکی / 30fps الکترونیکی | 12fps مکانیکی / 20fps الکترونیکی | 12fps مکانیکی / 30fps الکترونیکی | 12fps مکانیکی / 40fps الکترونیکی |
| فیلمبرداری | 8K 60p / 4K 120p | 8K 30p / 4K 120p | 6K RAW 60p / 4K 120p | 6K RAW HDMI / 4K 60p |
| ISO | 100–51,200 (قابل افزایش تا 102,400) | 100–51,200 (قابل افزایش تا 102,400) | 100–102,400 (قابل افزایش تا 204,800) | 100–102,400 (قابل افزایش تا 204,800) |
| کارت حافظه | 1× CFexpress + 1× SD UHS-II | 1× CFexpress + 1× SD UHS-II | 2× CFexpress | 2× SD UHS-II |
| پورتها و ارتباطات | USB-C، HDMI، Wi-Fi، Bluetooth | USB-C، HDMI، Wi-Fi، Bluetooth | USB-C، HDMI، Wi-Fi، Ethernet، Bluetooth | USB-C، HDMI، Wi-Fi، Bluetooth |
| فوکوس خودکار | Dual Pixel AF II، 5850 نقطه | Dual Pixel AF II، 1053 نقطه | Dual Pixel AF II، 4779 نقطه | Dual Pixel AF II، 1053 نقطه |
| تایملپس | دارد | دارد | دارد | دارد |
| حسگر تراز (Level) | دارد | دارد | دارد | دارد |
| فلاش داخلی | ندارد | ندارد | ندارد | ندارد |
| نصب فلاش خارجی | دارد (Hot Shoe) | دارد (Hot Shoe) | دارد (Multi-function Shoe) | دارد (Hot Shoe) |
| میکروفن داخلی | دارد | دارد | دارد | دارد |
| خروجی میکروفن/هدفون | دارد | دارد | دارد | دارد |
| بلندگو | دارد | دارد | دارد | دارد |
| بلوتوث | دارد | دارد | دارد | دارد |
| Wi-Fi | دارد | دارد | دارد | دارد |
| GPS | ندارد | ندارد | ندارد | ندارد |
| فرمت عکس | JPEG, RAW, C-RAW, HEIF | JPEG, RAW, C-RAW, HEIF | JPEG, RAW, HEIF | JPEG, RAW, C-RAW, HEIF |
| نسبت ابعاد عکس | 3:2 | 3:2 | 3:2 | 3:2 |
| سرعت شاتر | 1/32000s الکترونیکی، 1/8000s مکانیکی | 1/8000s تا 30s | 1/64000s الکترونیکی، 1/8000s مکانیکی | 1/8000s تا 30s |
| عمر باتری | ~340 شات (EVF) / ~630 (LCD) | ~320 شات | ~620 شات | ~580 شات |
| نوع باتری | LP-E6P / E6NH / E6N | LP-E6NH | LP-E19 | LP-E6NH |
| ویژگی خاص | Eye-AF هوشمند، High-Res 180MP، 8K 60p | پرچمدار رزولوشن بالا، فیلمبرداری 8K | پرچمدار ورزشی با سرعت بالا، EVF پیشرفته | هیبریدی همهکاره، سرعت و کیفیت بالا |
| مزایا | سرعت بالا، ویدئو 8K، فوکوس بسیار هوشمند | رزولوشن بالا، ویدئو 8K | سرعت 30fps، عملکرد عالی در نور کم | 40fps، IBIS قوی، ویدئو 6K RAW |
| معایب | قیمت بالا، گرما در فیلمبرداری طولانی | گرما در فیلمبرداری 8K، محدودیت رکورد | رزولوشن پایینتر نسبت به R5/R5 II | قیمت بالاتر از میانردههای APS-C |
| ویژگی | Canon EOS R5 II | Sony A1 II | Sony A1 | Sony A7R V |
|---|---|---|---|---|
| شرکت سازنده | Canon | Sony | Sony | Sony |
| معرفی رسمی | ۲۰۲۴ | ۲۰۲۴ | ۲۰۲۱ | ۲۰۲۲ |
| ویژگی دوربین | فولفریم حرفهای با سرعت و 8K | پرچمدار همهکاره فولفریم | پرچمدار عالی برای عکس و ویدئو | فولفریم با رزولوشن فوقالعاده |
| رنگ | مشکی | مشکی | مشکی | مشکی |
| سنسور | 45MP Stacked BSI CMOS | 50.1MP Stacked BSI CMOS | 50.1MP Stacked BSI CMOS | 61MP BSI CMOS |
| پردازنده | DIGIC X + Accelerator | BIONZ XR + AI Unit | BIONZ XR | BIONZ XR |
| لرزشگیر داخلی (IBIS) | دارد (۵ محوره، تا ۸.۵ استاپ) | دارد (۵ محوره، تا ۸.۵ استاپ) | دارد (۵ محوره) | دارد (۵ محوره، تا ۸ استاپ) |
| منظرهیاب (EVF) | 5.76M نقطه OLED @ 120fps | 9.4M نقطه OLED @ 240fps | 9.4M نقطه OLED | 9.44M نقطه OLED |
| صفحهنمایش (LCD) | 3.2″ متحرک، 2.1M نقطه | 3.0″ متحرک، 1.44M نقطه | 3.0″ متحرک، 1.44M نقطه | 3.2″ متحرک، 2.09M نقطه |
| رزولوشن | 45 MP | 50.1 MP | 50.1 MP | 61 MP |
| عکاسی پیاپی (Burst FPS) | 12fps مکانیکی / 30fps الکترونیکی | 30fps الکترونیکی | 30fps الکترونیکی | 10fps الکترونیکی، 7fps RAW |
| فیلمبرداری | 8K 60p / 4K 120p | 8K 30p / 4K 120p | 8K 30p / 4K 120p | 8K 24p / 4K 60p |
| ISO | 100–51,200 (قابل افزایش تا 102,400) | 100–32,000 (تا 102,400) | 100–32,000 | 100–32,000 (تا 102,400) |
| کارت حافظه | 1× CFexpress + 1× SD UHS-II | 1× CFexpress A + 1× SD UHS-II | 1× CFexpress A + 1× SD UHS-II | 2× SD UHS-II / CFexpress A |
| پورتها و ارتباطات | USB-C، HDMI، Wi-Fi، Bluetooth | USB-C، HDMI، LAN، Wi-Fi، Bluetooth | USB-C، HDMI، Wi-Fi، Bluetooth | USB-C، HDMI، Wi-Fi، Bluetooth |
| فوکوس خودکار | Dual Pixel AF II با 5850 نقطه | Hybrid AF با 759 نقطه | Hybrid AF با 759 نقطه | Hybrid AF با 693 نقطه |
| تایملپس | دارد | دارد | دارد | دارد |
| حسگر تراز (Level) | دارد | دارد | دارد | دارد |
| فلاش داخلی | ندارد | ندارد | ندارد | ندارد |
| نصب فلاش خارجی | دارد (Hot Shoe) | دارد (MI Shoe) | دارد (MI Shoe) | دارد (MI Shoe) |
| میکروفن داخلی | دارد | دارد | دارد | دارد |
| خروجی میکروفن/هدفون | دارد | دارد | دارد | دارد |
| بلندگو | دارد | دارد | دارد | دارد |
| بلوتوث | دارد | دارد | دارد | دارد |
| Wi-Fi | دارد | دارد | دارد | دارد |
| GPS | ندارد | ندارد | ندارد | ندارد |
| فرمت عکس | JPEG, RAW, C-RAW, HEIF | JPEG, RAW | JPEG, RAW | JPEG, RAW, HEIF |
| نسبت ابعاد عکس | 3:2 | 3:2 | 3:2 | 3:2 |
| سرعت شاتر | 1/32000s الکترونیکی، 1/8000s مکانیکی | 1/8000s تا 30s | 1/8000s تا 30s | 1/8000s تا 30s |
| عمر باتری | ~340 شات (EVF) / ~630 (LCD) | ~530 شات | ~530 شات | ~440–530 شات |
| نوع باتری | LP-E6P / E6NH / E6N | NP-FZ100 | NP-FZ100 | NP-FZ100 |
| ویژگی خاص | Eye-AF، حالت High-Res تا 180MP، Burst 30fps | 8K، 240Hz EVF، 30fps RAW | سرعت بالا و امکانات همهکاره | رزولوشن 61MP + EVF باکیفیت بالا |
| مزایا | سرعت بالا، ویدئو 8K، فوکوس هوشمند | پرچمدار همهکاره با امکانات کامل | سرعت و دقت فوکوس عالی، فیلمبرداری قوی | رزولوشن فوقالعاده، فیلمبرداری 8K |
| معایب | قیمت بالا، گرما در ویدئو | قیمت بسیار بالا، فایلهای حجیم | نسل قدیمیتر از II، منوی پیچیده | سرعت پیاپی کمتر، حجم فایل بالا |
| ویژگی | Canon EOS R5 II | Nikon Z8 | Nikon Z9 | Nikon Z7 II |
|---|---|---|---|---|
| شرکت سازنده | Canon | Nikon | Nikon | Nikon |
| معرفی رسمی | ۲۰۲۴ | ۲۰۲۳ | ۲۰۲۱ | ۲۰۲۰ |
| ویژگی دوربین | فولفریم حرفهای با 8K و سرعت بالا | پرچمدار رزولوشن بالا | پرچمدار اصلی نیکون | رزولوشن بالا با قیمت اقتصادیتر |
| رنگ | مشکی | مشکی | مشکی | مشکی |
| سنسور | فولفریم Stacked BSI CMOS 45MP | فولفریم CMOS 45.7MP Stacked | فولفریم CMOS 45.7MP Stacked | فولفریم CMOS 45.7MP BSI |
| پردازنده | DIGIC X + Accelerator | EXPEED 7 | EXPEED 7 | دوگانه EXPEED 6 |
| لرزشگیر داخلی (IBIS) | دارد (۵ محوره، تا ۸.۵ استاپ) | دارد (۵ محوره، ۶ استاپ) | دارد (۵ محوره، ۶ استاپ) | دارد (۵ محوره، ۵ استاپ) |
| منظرهیاب (EVF) | OLED با 5.76M نقطه @ 120Hz | OLED با 3.69M نقطه | OLED با 3.69M نقطه | OLED با 3.69M نقطه |
| صفحهنمایش (LCD) | 3.2″ متحرک، 2.1M نقطه | 3.2″ متحرک، 2.1M نقطه | 3.2″ متحرک، 2.1M نقطه | 3.2″ متحرک، 2.1M نقطه |
| رزولوشن | 45 MP | 45.7 MP | 45.7 MP | 45.7 MP |
| عکاسی پیاپی (Burst FPS) | 12fps مکانیکی / 30fps الکترونیکی | 20fps RAW / 30fps JPEG / 120fps 11MP | 20fps RAW / 30fps JPEG / 120fps 11MP | 10fps |
| فیلمبرداری | 8K 60p / 4K 120p | 8K 60p / 4K 120p | 8K 60p / 4K 120p | 4K 60p |
| ISO | 100–51,200 (قابل افزایش تا 102,400) | 64–25,600 (تا 102,400) | 64–25,600 (تا 102,400) | 64–25,600 (تا 102,400) |
| کارت حافظه | 1× CFexpress + 1× SD UHS-II | 2× CFexpress Type B | 2× CFexpress Type B | 2× SD UHS-II / CFexpress Type B |
| پورتها و ارتباطات | USB-C، HDMI، Wi-Fi، Bluetooth | USB-C، HDMI، Wi-Fi، Bluetooth | USB-C، HDMI، Wi-Fi، Ethernet، Bluetooth | USB-C، HDMI، Wi-Fi، Bluetooth |
| فوکوس خودکار | Dual Pixel AF II، 5850 نقطه | Hybrid AF، 493 نقطه | Hybrid AF، 493 نقطه | Hybrid AF، 493 نقطه |
| تایملپس | دارد | دارد | دارد | دارد |
| حسگر تراز (Level) | دارد | دارد | دارد | دارد |
| فلاش داخلی | ندارد | ندارد | ندارد | ندارد |
| نصب فلاش خارجی | دارد (Hot Shoe) | دارد (Hot Shoe) | دارد (Hot Shoe) | دارد (Hot Shoe) |
| میکروفن داخلی | دارد | دارد | دارد | دارد |
| خروجی میکروفن/هدفون | دارد | دارد | دارد | دارد |
| بلندگو | دارد | دارد | دارد | دارد |
| بلوتوث | دارد | دارد | دارد | دارد |
| Wi-Fi | دارد | دارد | دارد | دارد |
| GPS | ندارد | ندارد | ندارد | ندارد |
| فرمت عکس | JPEG, RAW, C-RAW, HEIF | JPEG, RAW, HEIF | JPEG, RAW, HEIF | JPEG, RAW |
| نسبت ابعاد عکس | 3:2 | 3:2 | 3:2 | 3:2 |
| سرعت شاتر | 1/32000s الکترونیکی، 1/8000s مکانیکی | 1/32000s الکترونیکی، 1/8000s مکانیکی | 1/32000s الکترونیکی، 1/8000s مکانیکی | 1/8000s تا 30s |
| عمر باتری | ~340 شات (EVF) / ~630 (LCD) | ~330 شات | ~700 شات | ~420 شات |
| نوع باتری | LP-E6P / E6NH / E6N | EN-EL15c | EN-EL18d | EN-EL15c |
| ویژگی خاص | Eye-AF هوشمند، High-Res 180MP، Burst 30fps | 8K RAW داخلی، پردازشگر EXPEED 7 | سرعت 120fps JPEG، 8K RAW، EVF قوی | رزولوشن بسیار بالا، قیمت مناسبتر |
| مزایا | سرعت بالا، ویدئو 8K، فوکوس بسیار هوشمند | امکانات هیبریدی، رزولوشن بالا | پرچمدار کامل با سرعت و کیفیت عالی | رزولوشن فوقالعاده، قیمت اقتصادیتر |
| معایب | گرما در ویدئو 8K طولانی، قیمت بالا | عمر باتری متوسط | وزن سنگین، قیمت بسیار بالا | سرعت پیاپی کمتر، امکانات محدودتر نسبت به Z8/Z9 |

راهنمای اندازه دوربین کنون
دوربین بدون آینه کنون Canon EOS R5 MARKII
-
سنسور فولفریم با رزولوشن بالا و بهبود یافته نسبت به نسل قبل
-
قابلیت فیلمبرداری 8K با کیفیت سینمایی و 4K با نرخ فریم بالا
-
پردازنده تصویر پیشرفته برای سرعت بیشتر و مدیریت بهتر نویز
-
سیستم فوکوس Dual Pixel CMOS AF نسل جدید با دقت و سرعت بالاتر
-
لرزشگیر 5 محوره داخلی با بهبود کارایی در فیلمبرداری و عکاسی
-
پشتیبانی از Canon Log و HDR برای انعطاف در ویرایش و پستولید
-
منظرهیاب و نمایشگر لمسی متحرک با وضوح بالا برای کنترل دقیقتر
-
طراحی ارگونومیک با دو اسلات کارت حافظه پرسرعت برای حرفهایها
357,000,000تومان
معرفی
Canon EOS R5 II نسل دوم از دوربین پرچمدار بدون آینه کنون است که با بهبودهای چشمگیر نسبت به نسخه قبلی، هم برای عکاسان حرفهای و هم برای فیلمسازان طراحی شده است. این مدل با ترکیب رزولوشن بالا، سرعت عملکرد فوقالعاده و قابلیتهای سینمایی، یکی از قدرتمندترین گزینهها در دنیای دوربینهای هیبریدی محسوب میشود.
دوربین Canon EOS R5 Mark II به صورت رسمی در تاریخ 17 جولای 2024 معرفی شد و از ماه آگوست 2024 در بازارهای جهانی موجود است.
در ادامه، یک نقد و بررسی کامل و جدید بر اساس مشخصات نهایی، عملکرد واقعی دوربین در دنیای عکاسی و فیلمبرداری توضیح خواهم داد.
نقد و بررسی Canon EOS R5 Mark II: تکامل یک اسطوره
وقتی Canon EOS R5 در سال 2020 عرضه شد، صنعت عکاسی را دگرگون کرد. اما با تمام قدرت، یک ضعف بزرگ داشت: محدودیتهای حرارتی در فیلمبرداری. برای چهار سال، عکاسان و فیلمسازان منتظر جانشینی بودند که نه تنها نقاط قوت R5 را حفظ کند، بلکه ضعفهای آن را نیز برای همیشه از بین ببرد. سرانجام در جولای 2024، Canon EOS R5 Mark II از راه رسید؛ دوربینی که نه یک انقلاب، بلکه یک “تکامل” بینقص و هوشمندانه است.
R5 Mark II پاسخی مستقیم به تمام بازخوردها و انتقادات کاربران بود. کانن با دقت به صدای جامعه عکاسی گوش داد و محصولی را خلق کرد که شاید در نگاه اول شبیه به نسل قبل باشد، اما در باطن، یک ماشین قدرتمند، قابل اعتماد و بسیار کاملتر است. پس از گذشت بیش از یک سال از حضور این دوربین در دستان حرفهایها، اکنون زمان آن رسیده تا ببینیم آیا این تکامل، برای حفظ تاج و تخت پادشاهی کافی بوده است یا خیر.
فصل اول: قلب تپنده | همان 45 مگاپیکسل، اما سریعتر و هوشمندتر
برخلاف بسیاری از پیشبینیها، کانن تصمیم گرفت رزولوشن را افزایش ندهد و همچنان از یک سنسور 45 مگاپیکسلی فولفریم استفاده کند. اما این همان سنسور قدیمی نیست. R5 Mark II به یک سنسور از نوع Stacked BSI CMOS مجهز شده است؛ همان فناوری پیشرفتهای که در دوربینهای سرعتی R3 و R1 یافت میشود.
- تأثیر سنسور Stacked: این معماری جدید، سرعت خوانش اطلاعات از روی سنسور را به طرز چشمگیری افزایش داده است. نتایج این افزایش سرعت در عمل شگفتانگیز است:
- پدیده رولینگ شاتر نزدیک به صفر: اکنون میتوانید با شاتر الکترونیک و با سرعت 30 فریم بر ثانیه، از سریعترین سوژهها (مانند یک هلیکوپتر یا ضربه گلف) عکاسی کنید، بدون آنکه نگران اعوجاج و کج شدن خطوط عمودی باشید.
- عکاسی پیاپی سریعتر: سرعت عکاسی با شاتر الکترونیک از 20 به 30 فریم بر ثانیه افزایش یافته است، که دوربین را برای عکاسی ورزشی و حیات وحش بسیار کارآمدتر میکند.
- قابلیت Pre-Shooting: دوربین میتواند تا 0.5 ثانیه قبل از فشردن کامل دکمه شاتر را نیز برای شما ثبت کند. این ویژگی برای ثبت لحظات غیرمنتظره، یک موهبت است.
- کیفیت تصویر و عملکرد در نور کم: با وجود رزولوشن یکسان، به لطف طراحی BSI (نوردهی از پشت) و پردازشگر جدید، عملکرد R5 Mark II در نور کم بهبود یافته و نویز در ایزوهای بالا کنترلشدهتر است. محدوده دینامیکی نیز کمی بهتر شده و دست شما را در ویرایش فایلهای RAW بازتر میگذارد.
فصل دوم: فوکوس خودکار با چاشنی R1 | هوش مصنوعی که نگاه میکند!
سیستم فوکوس خودکار جایی است که R5 Mark II جهش بزرگی نسبت به نسل قبل داشته است. این دوربین از پردازنده دوگانه (DIGIC Accelerator + DIGIC X) و الگوریتمهای هوش مصنوعی پیشرفتهای که مستقیماً از پرچمدار یعنی EOS R1 به ارث رسیده، بهره میبرد.
- فوکوس با کنترل چشم (Eye Control AF): برای اولین بار در سری R5، این قابلیت شگفتانگیز اضافه شده است. پس از کالیبره کردن، کافی است به سوژه مورد نظر خود در منظرهیاب نگاه کنید تا کادر فوکوس فوراً به آن نقطه منتقل شود. این سریعترین راه ممکن برای انتخاب نقطه اولیه فوکوس در یک صحنه شلوغ است.
- تشخیص سوژه هوشمندتر: سیستم AF اکنون میتواند طیف وسیعتری از سوژهها شامل هواپیما، قطار و حتی حیوانات بیشتری را با دقت بالاتر تشخیص دهد. اما مهمتر از آن، سیستم “Action Priority“ است. این هوش مصنوعی میتواند “عمل” سوژه را درک کند. برای مثال در یک مسابقه ورزشی، تشخیص میدهد کدام بازیکن در حال انجام یک حرکت کلیدی است و فوکوس را روی او اولویتبندی میکند.
- چسبندگی و اطمینان: سیستم تعقیب سوژه (Servo AF) بسیار “چسبندهتر” و قابل اعتمادتر شده است. دوربین سوژه را با سماجت بیشتری دنبال میکند و حتی اگر موانعی از مقابل آن عبور کنند، به ندرت فوکوس را گم میکند. این سطح از اطمینان، به عکاس اجازه میدهد تا با خیال راحت روی کادربندی تمرکز کند.
فصل سوم: فیلمبرداری 8K | تحقق وعدهای که چهار سال به طول انجامید
اینجا جایی است که R5 Mark II بزرگترین ضعف نسل قبل را به بزرگترین نقطه قوت خود تبدیل کرده است. به لطف طراحی جدید بدنه و سیستم مدیریت حرارت پسیو (بدون فن)، مشکل داغ شدن برای همیشه حل شده است.
- ضبط 8K/60p بدون محدودیت: شما اکنون میتوانید به صورت نامحدود ویدیوی 8K RAW با سرعت 60فریم بر ثانیه را به صورت داخلی ضبط کنید. این قابلیت به تنهایی R5 Mark II را از یک دوربین هیبریدی با اما و اگر، به یک ابزار تولید سینمایی کاملاً حرفهای و قابل اعتماد تبدیل میکند.
- 4K Oversampled با کیفیت خیرهکننده: ویدیوهای 4K این دوربین که از تمام سطح سنسور 8K نمونهبرداری (Oversample) میشوند، کیفیتی خارقالعاده، با شارپنس و جزئیاتی بینظیر دارند. قابلیت ضبط 4K/120p نیز برای صحنههای اسلوموشن با همان کیفیت بالا در دسترس است.
- ابزارهای سینمایی کامل: تمام ابزارهای حرفهای که کاربران از کانن درخواست کرده بودند، اکنون به صورت استاندارد در این دوربین وجود دارند: Waveform، False Color، Shutter Angle و پشتیبانی کامل از پروفایلهای Canon Log 2 و 3.
- پورت HDMI سایز کامل (Type A): یک تغییر کوچک اما بسیار مهم برای فیلمسازان حرفهای. استفاده از یک پورت HDMI سایز کامل، اتصالی بسیار محکمتر و قابل اعتمادتر را برای مانیتورهای اکسترنال فراهم میکند.
فصل چهارم: طراحی و تجربه کاربری | تکامل در جزئیات
بدنه R5 Mark II در نگاه اول بسیار شبیه به نسل قبلی است، اما کانن بهبودهای هوشمندانهای را در آن اعمال کرده است.
- کلید اختصاصی عکاسی/فیلمبرداری: این کلید فیزیکی به شما اجازه میدهد تا فوراً بین دو حالت جابجا شوید و تمام تنظیمات، دکمههای شخصیسازی شده و منوها را برای هر حالت به طور کاملاً مستقل ذخیره کنید. این تغییر، گردش کار هیبریدی را بینهایت روانتر کرده است.
- منظرهیاب (EVF) بهبود یافته: هرچند رزولوشن منظرهیاب همان 5.76 میلیون نقطه باقی مانده، اما پنل آن جدیدتر و روشنتر است و فضای اطراف آن برای جای دادن سنسورهای Eye Control AF بازطراحی شده است.
- ارگونومی آشنا: همان گریپ عمیق و راحت و چینش دکمههای منطقی که کاربران کانن به آن عشق میورزند، حفظ شده است. این دوربینی است که به محض در دست گرفتن، احساس آشنایی و راحتی میکنید.
تجربه کاربری
- برای عکاسان: رزولوشن بالا و عملکرد سریع فوکوس، آن را به گزینهای عالی برای پرتره، منظره و عکاسی ورزشی تبدیل کرده است.
- برای فیلمسازان: قابلیت ضبط 8K RAW و 4K با نرخ فریم بالا، خروجی سینمایی فوقالعادهای را فراهم میکند.
- کارایی در شرایط مختلف: لرزشگیر داخلی و پردازشگر پیشرفته باعث شده حتی در نور کم، تصاویر واضح و کمنویز ثبت شوند.
- طراحی و ارگونومی: بدنه مقاوم، خوشدست و مناسب استفاده طولانیمدت در پروژههای حرفهای.
نقاط قوت و ضعف
| محور | نقاط قوت | نقاط ضعف |
| کیفیت تصویر | رزولوشن بالا، دامنه دینامیکی گسترده، رنگهای طبیعی | حجم فایلهای سنگین در 8K |
| فیلمبرداری | 8K با کیفیت سینمایی، 4K تا 120fps، پروفایلهای Log | نیاز به کارت حافظه پرسرعت و فضای ذخیرهسازی زیاد |
| فوکوس و سرعت | فوکوس Dual Pixel نسل جدید با ردیابی هوشمند | مصرف بالای باتری در فیلمبرداری طولانی |
| طراحی و امکانات | بدنه ارگونومیک، دو اسلات کارت حافظه، لرزشگیر قدرتمند | قیمت بالا برای کاربران نیمهحرفهای |
نقاط قوت کلیدی:
- کیفیت تصویر 45 مگاپیکسلی عالی، اکنون با سرعت یک دوربین ورزشی.
- فوکوس خودکار در سطح پرچمدار با هوش مصنوعی پیشرفته و قابلیت کنترل با چشم.
- قابلیتهای ویدیویی 8K/60p RAW کاملاً قابل اعتماد و بدون هیچگونه محدودیت حرارتی.
- گردش کار هیبریدی روان به لطف کلید اختصاصی عکاسی/فیلمبرداری.
نقاط ضعف احتمالی:
- عدم افزایش رزولوشن: برای عکاسانی که انتظار یک جهش به 60 مگاپیکسل را داشتند، ممکن است کمی ناامیدکننده باشد.
- قیمت بالا: این سطح از فناوری با قیمت بالایی عرضه میشود.
Canon EOS R5 Mark II برای چه کسانی است؟
این دوربین برای خالق محتوای همهکاره و حرفهای ساخته شده است. عکاس عروسی که نیاز به عکسهای با رزولوشن بالا و فیلمهای سینمایی دارد؛ مستندسازی که هم عکاسی میکند و هم فیلم میسازد؛ عکاس حیات وحشی که از ترکیب رزولوشن بالا و سرعت 30 فریم بر ثانیه بهره میبرد؛ و هر کسی که به دنبال یک دوربین است که تقریباً در هر زمینهای، از عکاسی استودیویی گرفته تا تولید ویدیوی 8K، عملکردی درخشان و بدون مصالحه داشته باشد.
در یک کلام، Canon EOS R5 Mark II، همان دوربینی است که R5 اصلی از ابتدا آرزو داشت باشد. این یک ابزار بالغ، قابل اعتماد و بینهایت قدرتمند است که به راحتی میتواند عنوان بهترین دوربین هیبریدی همهفنحریف را در بازار امروز از آن خود کند.
حکم نهایی: بهترین دوربین هیبریدی همهفنحریف در بازار؟
Canon EOS R5 Mark II شاید هیجان و نوآوری انفجاری نسل اول را نداشته باشد، اما محصولی بسیار مهمتر و کاملتر است. این دوربین، نتیجهی گوش دادن دقیق کانن به کاربرانش و رفع تمام نقاط ضعف یک محصول موفق است.
Canon EOS R5 II یک دوربین پرچمدار همهفنحریف است که هم برای عکاسی حرفهای و هم برای فیلمسازی سینمایی گزینهای بینقص محسوب میشود. کیفیت تصویر بالا، فیلمبرداری 8K، فوکوس هوشمند و طراحی پیشرفته باعث شده این مدل انتخابی عالی برای کسانی باشد که به دنبال بهترین امکانات در یک بدنه سبک و قدرتمند هستند.
| قیمت |
حدود 4299 دلار |
|---|---|
| معرفی رسمی |
۱۷ ژوئیه ۲۰۲۴ |
| ویژگی دوربین |
بدونآینه فولفریم، سنسور استکشده، امکانات پیشرفته فوکوس و فیلمبرداری |
| رنگ |
مشکی |
| سنسور |
بدونآینه فولفریم، سنسور استکشده، امکانات پیشرفته فوکوس و فیلمبرداری |
| ابعاد سنسور |
36 × 24 mm |
| پردازنده |
DIGIC X + DIGIC Accelerator |
| ابعاد |
138.5 × 101.2 × 93.5 mm |
| وزن |
656 گرم (بدون باتری و کارت) |
| پیکسل های موثر |
45 مگاپیکسل |
| رزولوشن عکس |
حدود 45 مگاپیکسل |
| نسبت ابعاد عکس |
3:2 |
| فرمت عکس |
RAW, JPEG, HEIF |
| نمایشگر |
3.2 اینچ لمسی متحرک |
| ISO |
100–51200 (قابل گسترش تا 102400) |
| سرعت شاتر |
1/32000 – 30 ثانیه (الکترونیکی) / 1/8000 – 30 ثانیه (مکانیکی) |
| باتری |
Canon LP-E6P / LP-E6NH / LP-E6N |
| عمر باتری |
حدود 630 شات (LCD) |
| لرزشگیر داخلی |
IBIS پنجمحوره تا 8.5 استاپ |
| فیلمبرداری |
بله |
| کیفیت فیلمبرداری |
8K60p RAW / 4K120p |
| تعداد نقاط فوکوس |
1053 نقطه فوکوس اتوماتیک |
| نوع فوکوس |
Dual Pixel CMOS AF II |
| ویژگی فوکوس |
Eye‑Control AF، تشخیص چشم، صورت، حیوانات، پیشرفتهای AI |
| عکاسی پیاپی |
30 فریم بر ثانیه (الکترونیکی) / 12 فریم بر ثانیه (مکانیکی) |
| قابلیت لمسی |
بله |
| تایم لپس داخلی |
بله |
| منظره یاب EVF |
EVF OLED با 5.76M نقطه |
| کارت حافظه |
1× CFexpress Type B + 1× SD UHS-II |
| WIFI |
بله (2.4/5GHz) |
| بلوتوث |
بله |
| نوع بی سیم |
Wi-Fi / Bluetooth |
| حافظه داخلی |
ندارد |
| فلاش داخلی |
ندارد |
| نصب فلاش خارجی |
بله (Hot Shoe) |
| میکروفون داخلی |
بله (استریو) |
| بلندگو |
بله |
| خروجی HDMI |
بله |
| زمان سنج خودکار |
2/10 ثانیه |
| GPS |
ندارد |
| پورت ها و ارتباطات |
USB-C, HDMI, Mic, Headphone, Remote |
| ویژگی خاص |
Eye-Control AF، پردازش AI، سنسور استک سریع |
| مزایا |
کیفیت تصویر عالی، فیلمبرداری 8K، فوکوس هوشمند، IBIS قدرتمند |
| معایب |
قیمت بالا، وزن و حجم بیشتر، مصرف باتری زیاد |
محصولات مرتبط
دوربین بدون آینه کنون Canon EOS R50
موجود
| قیمت |
679 دلار |
|---|---|
| معرفی رسمی |
فوریه ۲۰۲۳ |
| ویژگی دوربین |
بدونآینه APS-C اقتصادی مخصوص شروع کار، مناسب برای |
| رنگ |
سفید مشکی |
| سنسور |
APS-C CMOS |
| ابعاد سنسور |
22.3 × 14.9 mm |
| پردازنده |
DIGIC X |
| ابعاد |
116.3 × 85.5 × 68.8 mm |
| وزن |
375 گرم (با باتری و کارت) / 328 گرم (بدنه تنها) |
| پیکسل های موثر |
24.2 مگاپیکسل |
| رزولوشن عکس |
6000 × 4000 پیکسل |
| نسبت ابعاد عکس |
3:2 |
| فرمت عکس |
RAW, JPEG, HEIF, C-RAW |
| نمایشگر |
3.0 اینچ لمسی متحرک Vari-angle، 1.62M نقطه |
| ISO |
100–32000 (قابل گسترش به 51200) |
| سرعت شاتر |
1/4000 – 30 ثانیه (مکانیکی) / 1/8000 (الکترونیکی) |
| باتری |
Canon LP-E17 |
| عمر باتری |
حدود 370 شات (LCD) / 230 شات (EVF) |
| لرزشگیر داخلی |
ندارد |
| فیلمبرداری |
بله |
| کیفیت فیلمبرداری |
4K30p بدون کراپ، Full HD تا 120fps |
| تعداد نقاط فوکوس |
651 نقطه AF اتوماتیک |
| نوع فوکوس |
Dual Pixel CMOS AF II |
| ویژگی فوکوس |
تشخیص چهره، حیوانات، وسایل نقلیه، پوشش کامل قاب |
| عکاسی پیاپی |
12 فریم بر ثانیه (مکانیکی) / 15 فریم بر ثانیه (الکترونیکی) |
| قابلیت لمسی |
بله |
| تایم لپس داخلی |
دارد |
| منظره یاب EVF |
EVF OLED با 2.36M نقطه، بزرگنمایی 0.95× |
| کارت حافظه |
1× SD UHS-I |
| WIFI |
بله |
| بلوتوث |
بله |
| نوع بی سیم |
Wi-Fi / Bluetooth |
| حافظه داخلی |
ندارد |
| فلاش داخلی |
دارد |
| نصب فلاش خارجی |
بله (Hot Shoe) |
| میکروفون داخلی |
بله |
| بلندگو |
بله |
| خروجی HDMI |
بله (Micro HDMI) |
| زمان سنج خودکار |
2/10 ثانیه |
| GPS |
ندارد |
| پورت ها و ارتباطات |
HDMI Micro Mic Remote USB-C |
| ویژگی خاص |
کوچک و سبک، مناسب برای شروع عکاسی و ولاگینگ |
| مزایا |
قابلیت حمل بالا، AF سریع، قیمت مناسب، 4K بدون کراپ |
| معایب |
نبود IBIS، باتری متوسط، امکانات حرفهای محدود |
دوربین عکاسی کانن Canon Eos 850D body
اتمام موجودی
| معرفی رسمی |
در فوریه 2020 (در برخی بازارها با نام Rebel T8i / Kiss X10i) |
|---|---|
| شرکت سازنده |
Canon |
| ویژگی دوربین |
DSLR میانرده با سنسور APS-C 24.1MP، پردازنده DIGIC 8، فوکوس 45 نقطه Cross-Type و Dual Pixel CMOS AF؛ مناسب عکاسی و ویدئوی 4K |
| رنگ |
مشکی |
| جنس بدنه دوربین |
پلیکربنات (Polycarbonate) |
| سنسور |
APS-C CMOS |
| تراز سنسور |
دارد (تراز الکترونیکی/Level در نمایشگر) |
| ابعاد سنسور |
حدود 22.3 × 14.9 میلیمتر |
| نوع مانت لنز |
Canon EF / EF-S |
| پردازنده |
DIGIC 8 |
| رزولوشن عکس |
حداکثر 6000 × 4000 پیکسل |
| پیکسل های موثر |
حدود 24.1 مگاپیکسل مؤثر |
| نمایشگر |
3.0 اینچ لمسی و چرخان (Vari-Angle) |
| ابعاد |
حدود 131.0 × 102.6 × 76.2 میلیمتر |
| وزن |
حدود 515 گرم (با باتری و کارت) / حدود 471 گرم (بدنه تنها) |
| تعداد نقاط فوکوس |
45 نقطه فوکوس Cross-Type |
| نوع فوکوس |
منظرهیاب: Phase-detect / لایوویو و ویدئو: Dual Pixel CMOS AF |
| ویژگی فوکوس |
ردیابی سوژه و چهره، iTR AF، انتخاب نقطه/زون، عملکرد بهتر در تعقیب سوژه |
| عکاسی پیاپی |
تا حدود 7 فریمبرثانیه (منظرهیاب) / تا حدود 7.5 فریمبرثانیه (لایوویو) |
| کارت حافظه |
SD / SDHC / SDXC (UHS-I) |
| ISO |
100–25600 (قابل گسترش تا 51200) |
| سرعت شاتر |
30 تا 1/4000 ثانیه +Bulb |
| باتری |
باتری LP-E17 |
| عمر باتری |
حدود 800 شات با منظرهیاب (استاندارد CIPA) |
| فیلمبرداری |
فیلمبرداری 4K UHD |
| کیفیت فیلمبرداری |
4K تا 25p + Full HD تا 60p (بسته به حالتها) |
| لرزشگیر داخلی |
ندارد (IBIS ندارد)؛ دارای Digital Movie IS پنجمحوره برای ویدئو |
| نسبت ابعاد عکس |
3:2 |
| فرمت عکس |
JPEG + RAW |
| قابلیت لمسی |
دارد |
| تایم لپس داخلی |
دارد (Time-lapse movie) |
| منظره یاب EVF |
اپتیکال Pentamirror با پوشش حدود 95% |
| حافظه داخلی |
ندارد |
| نوع بی سیم |
Bluetooth Wi-Fi |
| WIFI |
دارد |
| بلوتوث |
بله |
| پورت ها و ارتباطات |
USB + خروجی HDMI mini + ورودی میکروفون |
| فلاش داخلی |
دارد (Pop-up) |
| نصب فلاش خارجی |
دارد (Hotshoe) |
| میکروفون داخلی |
میکروفون داخلی دارد + ورودی میکروفون خارجی دارد |
| بلندگو |
دارد |
| زمان سنج خودکار |
2 ثانیه / 10 ثانیه / حالتهای تأخیری |
| خروجی HDMI |
Mini HDMI |
| GPS |
ندارد |
| ویژگی خاص |
سیستم فوکوس 45 نقطه کراس + Dual Pixel برای ویدئو و لایوویو، مناسب تولید محتوا |
| مزایا |
فوکوس قوی در منظرهیاب، صفحه لمسی چرخان، 4K، اتصال بیسیم کامل، ورودی میکروفون |
| معایب |
نبود IBIS، 4K با محدودیتهای کراپ/فریمریت، بدنه بدون آببندی حرفهای |
| قیمت |
حدود $600 تا $900 (بسته به نو/کارکرده و بازار) |
دوربین عکاسی نیکون Nikon D3400 body
موجود
| معرفی رسمی |
2016 |
|---|---|
| شرکت سازنده |
Nikon |
| ویژگی دوربین |
DSLR رده مبتدی DX با سنسور 24.2MP، پردازشگر EXPEED 4، اتصال SnapBridge (Bluetooth Low Energy) و عمر باتری بسیار بالا |
| رنگ |
مشکی (در برخی بازارها قرمز هم عرضه شده است) |
| جنس بدنه دوربین |
پلیکربنات/کامپوزیت (بدنه سبک رده DX) |
| سنسور |
CMOS فرمت DX (APS-C) |
| تراز سنسور |
IBIS ندارد (لرزشگیر روی سنسور ندارد) |
| ابعاد سنسور |
23.5 × 15.6 میلیمتر |
| نوع مانت لنز |
Nikon F (با کنتاکت AF) |
| پردازنده |
EXPEED 4 |
| رزولوشن عکس |
6000 × 4000 پیکسل |
| پیکسل های موثر |
24.2 مگاپیکسل |
| نمایشگر |
3.0 اینچ ثابت (Fixed)، حدود 921k-dot |
| ابعاد |
124 × 98 × 75.5 میلیمتر |
| وزن |
حدود 395 گرم (فقط بدنه)؛ حدود 445 گرم (بدنه + باتری + کارت حافظه) |
| تعداد نقاط فوکوس |
11 نقطه (۱ نقطه Cross-type) |
| نوع فوکوس |
تشخیص فاز (TTL) + فوکوس کنتراستی در Live View |
| ویژگی فوکوس |
سیستم 11-point AF؛ حالتهای AF-S/AF-C/AF-A و Tracking پایه (سطح مبتدی) |
| عکاسی پیاپی |
تا 5 فریم بر ثانیه |
| کارت حافظه |
SD / SDHC / SDXC (پشتیبانی UHS-I) |
| ISO |
100 تا 25600 |
| سرعت شاتر |
1/4000 تا 30 ثانیه + Bulb |
| باتری |
EN-EL14a |
| عمر باتری |
حدود 1200 شات (CIPA) |
| فیلمبرداری |
دارد |
| کیفیت فیلمبرداری |
Full HD 1080 تا 60p |
| لرزشگیر داخلی |
ندارد |
| نسبت ابعاد عکس |
3:2 (پیشفرض سنسور DX) |
| فرمت عکس |
JPEG + NEF (RAW) + RAW+JPEG |
| قابلیت لمسی |
ندارد |
| تایم لپس داخلی |
در مشخصات رسمی بهعنوان «Time-lapse movie داخلی» ذکر نشده |
| منظره یاب EVF |
اپتیکال Pentamirror با پوشش حدود 95% |
| حافظه داخلی |
ندارد |
| نوع بی سیم |
Bluetooth (SnapBridge) — فقط بلوتوث |
| WIFI |
ندارد (Wi-Fi داخلی ندارد) |
| بلوتوث |
دارد (Bluetooth Low Energy برای SnapBridge) |
| پورت ها و ارتباطات |
Micro-USB (USB 2.0) + HDMI (Type-C / Mini HDMI) |
| فلاش داخلی |
دارد |
| نصب فلاش خارجی |
دارد (Hot-shoe) |
| میکروفون داخلی |
دارد (Mono) |
| بلندگو |
دارد (Mono) |
| زمان سنج خودکار |
2/5/10/20 ثانیه (تا 1 تا 9 شات) |
| خروجی HDMI |
دارد |
| GPS |
GPS داخلی ندارد (وابسته به اتصال/گجتهای جانبی) |
| ویژگی خاص |
SnapBridge (BLE) برای انتقال ساده تصاویر + باتری 1200 شات (نقطه قوت اصلی رده مبتدی) |
| مزایا |
عمر باتری عالی، کیفیت عکس 24.2MP، بدنه سبک، 5fps، اتصال ساده به موبایل با SnapBridge |
| معایب |
Wi-Fi ندارد، نمایشگر لمسی/چرخان ندارد، سیستم فوکوس 11 نقطهای، 4K ندارد، ورودی میکروفون ندارد |
دوربین عکاسی نیکون Nikon D850 body
موجود
| معرفی رسمی |
2017 |
|---|---|
| شرکت سازنده |
Nikon |
| ویژگی دوربین |
DSLR فولفریم FX با سنسور 45.7MP BSI بدون OLPF، فوکوس 153 نقطهای، عکاسی پیاپی 7fps (تا 9fps با گریپ)، ویدئوی 4K UHD و تایملپس 8K |
| رنگ |
مشکی |
| جنس بدنه دوربین |
آلیاژ منیزیم + قطعات کامپوزیتی/فیبرکربن (بدنه مقاوم و آببندیشده) |
| سنسور |
35.9×23.9mm BSI-CMOS (FX) |
| تراز سنسور |
IBIS ندارد (لرزشگیر روی سنسور ندارد) |
| ابعاد سنسور |
35.9 × 23.9 میلیمتر |
| نوع مانت لنز |
Nikon F (با AF coupling و AF contacts) |
| پردازنده |
EXPEED 5 |
| رزولوشن عکس |
حداکثر 8256 × 5504 پیکسل (FX Large) |
| پیکسل های موثر |
45.7 مگاپیکسل |
| نمایشگر |
3.2 اینچ Tilting لمسی، حدود 2.359M-dot، پوشش تقریباً 100% |
| ابعاد |
146 × 124 × 78.5 میلیمتر |
| وزن |
حدود 915 گرم (فقط بدنه)؛ حدود 1005 گرم (بدنه + باتری + کارت XQD) |
| تعداد نقاط فوکوس |
153 نقطه (99 نقطه Cross-type؛ 55 نقطه قابل انتخاب) |
| نوع فوکوس |
منظرهیاب: تشخیص فاز (Multi-CAM 20K) + Live View: فوکوس کنتراستی با حالتهای متنوع (Pinpoint/Face/Tracking و…) |
| ویژگی فوکوس |
حساسیت تشخیص فوکوس حدود −4 تا +20EV (ISO100) + 3D-Tracking و Dynamic-area (9/25/72/153) |
| عکاسی پیاپی |
7fps (بدنه)؛ 9fps با MB-D18 و باتری EN-EL18c |
| کارت حافظه |
دو شیار: XQD + SD/SDHC/SDXC (UHS-II) |
| ISO |
ISO 64 تا 25600 (قابل گسترش: حدود ISO 32 تا 102400 معادل) |
| سرعت شاتر |
1/8000 تا 30 ثانیه + Bulb/Time؛ شاتر مکانیکی + Electronic Front-Curtain |
| باتری |
EN-EL15a (سازگار با EN-EL15b/15c/15) |
| عمر باتری |
حدود 1840 شات (استاندارد CIPA) با EN-EL15a |
| فیلمبرداری |
دارد |
| کیفیت فیلمبرداری |
4K UHD (3840×2160) تا 30p/25p/24p؛ Full HD تا 60p؛ HD 720 تا 60p؛ Slow-motion 1080 با پخش آهسته |
| لرزشگیر داخلی |
IBIS ندارد (Electronic VR برای ویدئو) |
| نسبت ابعاد عکس |
3:2 (FX) + کراپهای 1.2× و DX + حالتهای 5:4 و 1:1 |
| فرمت عکس |
NEF (RAW) 12/14-bit + JPEG + TIFF (RGB) + RAW+JPEG |
| قابلیت لمسی |
دارد |
| تایم لپس داخلی |
دارد (Time-lapse movie / Interval Timer) |
| منظره یاب EVF |
اپتیکال Pentaprism با پوشش 100% (FX) |
| حافظه داخلی |
ندارد |
| نوع بی سیم |
Wi-Fi + Bluetooth (SnapBridge) |
| WIFI |
دارد (IEEE 802.11b/g) |
| بلوتوث |
دارد (Bluetooth 4.1 + BLE) |
| پورت ها و ارتباطات |
USB 3.0 Micro-B + HDMI Type-C + ورودی/خروجی صدا 3.5mm + ترمینال 10-pin |
| فلاش داخلی |
ندارد |
| نصب فلاش خارجی |
دارد (Hot-shoe ISO 518) + Sync terminal |
| میکروفون داخلی |
دارد (استریو) + ورودی میکروفون خارجی 3.5mm |
| بلندگو |
دارد |
| زمان سنج خودکار |
2/5/10/20 ثانیه + 1 تا 9 نوردهی با فاصله 0.5/1/2/3 ثانیه |
| خروجی HDMI |
بله (Type C) |
| GPS |
GPS داخلی ندارد (قابلیت ثبت Location از طریق راهکارهای بیرونی/هوشمند) |
| ویژگی خاص |
سنسور BSI بدون OLPF، فوکوس 153 نقطهای، 7fps/9fps، تایملپس 8K، شاتر Electronic Front-Curtain |
| مزایا |
جزئیات و داینامیکرنج بسیار بالا (ISO64)، AF بسیار قدرتمند، بدنه حرفهای و آببندی، نمایشگر لمسی تاشو، دو اسلات (XQD + UHS-II SD)، باتری عالی |
| معایب |
فلاش داخلی ندارد، IBIS ندارد، ویدئوی 4K بدون 60p |
| قیمت |
قیمت معرفی (Body): حدود $3,299.95 |
دوربین کنون Canon EOS 1DX III
اتمام موجودی
| معرفی رسمی |
ژانویه 2020 |
|---|---|
| شرکت سازنده |
Canon |
| ویژگی دوربین |
DSLR فولفریم پرچمدار برای ورزشی/حیاتوحش/خبری با سرعت بسیار بالا، فوکوس پیشرفته و ضبط داخلی 5.5K RAW |
| رنگ |
مشکی |
| جنس بدنه لنز |
شاسی آلیاژ منیزیم با آببندی مقاوم در برابر گردوغبار/رطوبت (کلاس حرفهای) |
| سنسور |
فولفریم CMOS |
| تراز سنسور |
دارد ، تراز الکترونیکی/ Electronic Level |
| ابعاد سنسور |
حدود 35.9 × 23.9 میلیمتر |
| نوع مانت لنز |
Canon EF پشتیبانی از EF-S/EF-M ندارد |
| پردازنده |
DIGIC X |
| رزولوشن عکس |
حداکثر 5472 × 3648 پیکسل |
| پیکسل های موثر |
20.1 مگاپیکسل |
| نمایشگر |
3.2 اینچ لمسی ثابت، حدود 2.1M نقطه |
| ابعاد |
158 × 167.6 × 82.6 میلیمتر |
| وزن |
1440 گرم با باتری و کارت حافظه |
| تعداد نقاط فوکوس |
191 نقطه AF در منظرهیاب سیستم iTR AF X |
| نوع فوکوس |
منظرهیاب: تشخیص فاز / لایوویو و ویدئو Dual Pixel CMOS AF: |
| ویژگی فوکوس |
ردیابی پیشرفته سوژه (Head/Face/Body)، حساسیت و تنظیمات حرفهای تعقیب، Live View با نواحی انتخابی متعدد |
| عکاسی پیاپی |
منظرهیاب: تا 16fps / لایوویو: تا 20fps |
| کارت حافظه |
2× CFexpress Type B دو اسلات |
| ISO |
100–102400 (قابل گسترش تا 50–819200) |
| سرعت شاتر |
1/8000 – 30 ثانیه Bulb |
| باتری |
LP-E19 لیتیوم-یون |
| عمر باتری |
استاندارد CIPA، با منظرهیاب حدود 2850 شات |
| فیلمبرداری |
بله |
| کیفیت فیلمبرداری |
5.5K RAW داخلی + 4K تا 60p DCI/UHD بسته به حالتها |
| لرزشگیر داخلی |
ندارد، IBIS ندارد |
| نسبت ابعاد عکس |
3:2 |
| فرمت عکس |
JPEG + HEIF + RAW (CR3) + CRAW |
| قابلیت لمسی |
بله |
| تایم لپس داخلی |
دارد |
| منظره یاب EVF |
اپتیکال Pentaprism با پوشش حدود 100% و بزرگنمایی حدود 0.76× |
| حافظه داخلی |
ندارد |
| نوع بی سیم |
Bluetooth Wi-Fi ارتباطات حرفهای مثل Ethernet |
| WIFI |
بله |
| بلوتوث |
بله |
| پورت ها و ارتباطات |
HDMI USB-C ورودی میکروفون 3.5mm، خروجی هدفون 3.5mm، Ethernet، ترمینال ریموت |
| فلاش داخلی |
ندارد |
| نصب فلاش خارجی |
بله (Hot Shoe) |
| میکروفون داخلی |
میکروفون داخلی دارد + ورودی میکروفون خارجی دارد |
| بلندگو |
بله |
| زمان سنج خودکار |
2 ثانیه / 10 ثانیه + حالتهای Self-timer پیوسته |
| خروجی HDMI |
بله |
| GPS |
GPS داخلی دارد |
| ویژگی خاص |
ترکیب سرعت بسیار بالا + فوکوس ردیاب حرفهای + دو اسلات CFexpress + ضبط 5.5K RAW |
| مزایا |
بدنه فوقالعاده مقاوم، فوکوس بسیار قابلاعتماد، سرعت پیاپی عالی، 5.5K RAW، CFexpress دوگانه، باتری بسیار قوی |
| معایب |
وزن بالا، سیستم DSLR بدون EVF، IBIS ندارد، هزینه کارت/تجهیزات بالا |
| قیمت |
دست دوم: حدود $3,498.95 – بسته به موجودی/وضعیت متغیر |
دوربین کنون Canon EOS RP
موجود
| قیمت |
1299 دلار (در زمان معرفی) |
|---|---|
| معرفی رسمی |
مارس ۲۰۱۹ |
| ویژگی دوربین |
فولفریم بدونآینه اقتصادی، مناسب ورود به فولفریم |
| رنگ |
مشکی |
| سنسور |
Dual Pixel فولفریم CMOS |
| ابعاد سنسور |
36 × 24 mm |
| پردازنده |
DIGIC 8 |
| ابعاد |
132.5 × 85 × 70 mm |
| وزن |
485 گرم (با باتری و کارت) / 440 گرم (بدنه تنها) |
| پیکسل های موثر |
26.2 مگاپیکسل |
| رزولوشن عکس |
6240 × 4160 پیکسل |
| نسبت ابعاد عکس |
3:2 |
| فرمت عکس |
RAW, JPEG, HEIF |
| نمایشگر |
3.0 اینچ لمسی متحرک Vari-angle |
| ISO |
100–40000 (قابل گسترش) |
| سرعت شاتر |
1/4000 – 30 ثانیه |
| باتری |
Canon LP-E17 |
| عمر باتری |
نسبتاً محدود (بسته به شرایط) |
| لرزشگیر داخلی |
ندارد |
| فیلمبرداری |
بله |
| کیفیت فیلمبرداری |
4K با کراپ 1.6×، Full HD تا 60fps |
| تعداد نقاط فوکوس |
4779 نقطه فوکوس اتوماتیک قابل انتخاب |
| نوع فوکوس |
Dual Pixel CMOS AF |
| ویژگی فوکوس |
تشخیص چشم و صورت، پوشش وسیع فوکوس، عملکرد خوب در نور کم |
| عکاسی پیاپی |
5 فریم بر ثانیه |
| قابلیت لمسی |
بله |
| تایم لپس داخلی |
دارد |
| منظره یاب EVF |
EVF OLED با 2.36M نقطه |
| کارت حافظه |
1× SD UHS-II |
| WIFI |
بله |
| بلوتوث |
بله |
| نوع بی سیم |
Wi-Fi / Bluetooth |
| حافظه داخلی |
ندارد |
| فلاش داخلی |
ندارد |
| نصب فلاش خارجی |
بله (Hot Shoe) |
| میکروفون داخلی |
بله |
| بلندگو |
بله |
| خروجی HDMI |
بله |
| زمان سنج خودکار |
2/10 ثانیه |
| GPS |
ندارد |
| پورت ها و ارتباطات |
HDMI Mic Remote USB-C |
| ویژگی خاص |
سبکترین فولفریم کانن، اقتصادی، منوی ساده |
| مزایا |
کیفیت عکس فولفریم، طراحی جمعوجور، AF مناسب، قیمت مقرونبهصرفه |
| معایب |
فیلم 4K کراپ دارد، نبود IBIS، باتری ضعیفتر |



نقد و بررسیها
هنوز بررسیای ثبت نشده است.