| اقلام موجود در جعبه | توضیحات |
|---|---|
| بدنه دوربین Canon EOS R6 | همراه با درپوش بدنه (Body Cap RF-5) |
| باتری LP-E6NH | باتری لیتیوم یون قابل شارژ |
| شارژر باتری LC-E6/LC-E6E | همراه با کابل برق |
| بند گردنی Canon | بند اصلی با برند Canon |
| دفترچه راهنما و مستندات | شامل راهنمای کاربری و کارت گارانتی |
| کابل رابط | برای شارژ یا انتقال داده (بسته به پکیج) |
| محصول جانبی | توضیحات |
|---|---|
| میکروفون شاتگان Canon DM-E1 | کیفیت صدای بهتر برای ویدیو |
| میکروفون بیسیم Rode Wireless GO II | مناسب ولاگ و مصاحبه |
| گیمبال DJI RS 3 | برای فیلمبرداری روان و بدون لرزش |
| سهپایه Manfrotto | پایه محکم برای عکاسی و فیلمبرداری |
دوربین کنون Canon EOS R6
-
سنسور فولفریم 20.1 مگاپیکسل با عملکرد عالی در نور کم
-
پردازنده DIGIC X با سرعت بالا و کاهش نویز
-
فیلمبرداری 4K تا 60fps و Full HD تا 120fps
-
سیستم فوکوس Dual Pixel CMOS AF II با تشخیص چشم، چهره و حیوانات
-
عکاسی پیاپی تا 20fps الکترونیکی و 12fps مکانیکی
-
لرزشگیر داخلی 5 محوره با عملکرد تا 8 استاپ
-
نمایشگر لمسی متحرک 3 اینچ و EVF با وضوح 3.69 میلیون نقطه
-
دو اسلات کارت SD UHS-II برای ذخیرهسازی حرفهای
-
بدنه مقاوم و طراحی ارگونومیک مناسب برای کار طولانی
140,000,000تومان
معرفی
Canon EOS R6 یکی از دوربینهای فولفریم بدون آینه سری R کانن است که برای عکاسان و فیلمسازان حرفهای و نیمهحرفهای طراحی شده. این مدل با ترکیبی از سرعت بالا، کیفیت عالی و امکانات پیشرفته، انتخابی مناسب برای عکاسی ورزشی، خبری، پرتره و همچنین تولید محتوای ویدیویی محسوب میشود.
نقد و بررسی Canon EOS R6 در سال ۲۰۲۵: جواهری در بازار دست دوم | آیا این قهرمان قدیمی هنوز هم میارزد؟
در دنیای فناوری، برخی محصولات مانند ستارههای دنبالهدار ظاهر میشوند: درخشان، پر سر و صدا و تأثیرگذار. دوربین Canon EOS R6 که در تابستان پرهیاهوی سال ۲۰۲۰ در کنار برادر بزرگترش R5 معرفی شد، دقیقاً یکی از همین ستارهها بود. این دوربین، پاسخی بود به سالها انتظار؛ محصولی که سرعت و سیستم فوکوس خودکار افسانهای پرچمدار گرانقیمت یعنی EOS-1D X Mark III را برداشت و آن را در کالبدی دسترسپذیرتر برای تودهی عکاسان حرفهای و علاقهمندان جدی قرار داد. R6 به سرعت به محبوبترین انتخاب برای عکاسان عروسی، رویداد و نور کم تبدیل شد.
اما پنج سال در دنیای دوربینها، زمانی به اندازه یک عمر است. جانشین شایستهی آن، R6 Mark II، با بهبودهای چشمگیر از راه رسیده و مدلهای جدیدتر با فناوریهای پیشرفتهتر، بازار را پر کردهاند. حال این سوال حیاتی مطرح میشود: آیا Canon EOS R6 اصلی در سال ۲۰۲۵، در حالی که عمدتاً در بازار دست دوم یافت میشود، هنوز هم یک انتخاب هوشمندانه است؟ آیا این قهرمان کارکشته، در برابر گزینههای مدرنتر حرفی برای گفتن دارد؟
پاسخ، یک “بله” قاطع و هیجانانگیز است، اما به شرطی که بدانید به دنبال چه هستید. R6 دیگر یک دوندهی خط مقدم در مسابقه مشخصات فنی نیست؛ او یک قهرمان بازنشسته با قلبی از طلاست که اکنون با قیمتی باورنکردنی، تجربهای حرفهای را ارائه میدهد. در این نقد و بررسی عمیق، ما به کالبدشکافی این اسطوره مدرن میپردازیم.
[تصویری هنری از یک دوربین Canon EOS R6 دست دوم که با وقار روی یک میز چوبی قرار گرفته و در پسزمینه، عکسهای عروسی یا کنسرت با نورپردازی دراماتیک دیده میشود.]
فصل اول: تاج بیرقیب | پادشاه عکاسی در نور کم
مهمترین و ماندگارترین ویژگی Canon EOS R6، سنسور ۲۰.۱ مگاپیکسلی فولفریم آن است. در زمان عرضه، این رزولوشن پایینترین نقطه بحث و انتقاد بود، اما امروز، به عنوان بزرگترین نقطه قوت آن شناخته میشود.
- فلسفه “کمتر، بیشتر است”: سنسور ۲۰ مگاپیکسلی به این معناست که هر پیکسل روی سطح فولفریم، ابعاد بزرگتری دارد. پیکسلهای بزرگتر، مانند پنجرههای بزرگتر، نور بیشتری را جذب میکنند. این معماری ساده، یک نتیجه جادویی دارد: عملکرد خارقالعاده در ایزوهای بالا.
- قهرمان تاریکی: R6 یک هیولای واقعی در نور کم است. شما میتوانید با خیال راحت در ایزوهای بسیار بالا مانند ۱۲۸۰۰، ۲۵۶۰۰ و حتی بالاتر عکاسی کنید و همچنان تصاویری با نویز بسیار کنترلشده، جزئیات قابل قبول و رنگهای غنی داشته باشید. برای یک عکاس عروسی که در یک سالن رقص تاریک کار میکند، یک عکاس کنسرت یا یک عکاس خیابانی در شب، این قابلیت به تنهایی میتواند دلیلی برای خرید R6 باشد. کیفیت تصاویر این دوربین در نور کم، هنوز هم با بهترینهای بازار امروز رقابت میکند.
- فایلهای مدیریتپذیر: رزولوشن ۲۰ مگاپیکسلی به معنای فایلهای RAW با حجم کمتر است. این موضوع برای عکاسان رویداد که در یک روز هزاران عکس میگیرند، به معنای صرفهجویی در فضای کارت حافظه و زمان پردازش در کامپیوتر است.
- اما و اگر بزرگ: محدودیت در کراپ کردن:
این رزولوشن پایین یک بدهبستان بزرگ دارد: انعطافپذیری محدود برای کراپ کردن. اگر شما یک عکاس حیات وحش هستید و سوژه شما (مثلاً یک پرنده) بخش کوچکی از کادر را پر کرده، پس از کراپ کردن تصویر، جزئیات زیادی را از دست خواهید داد. R6 دوربینی است که شما را تشویق میکند تا کادربندی خود را تا حد امکان در لحظه عکاسی، نهایی کنید.
فصل دوم: فوکوس خودکاری که بازی را تغییر داد
سیستم Dual Pixel CMOS AF II در R6 یک جهش کوانتومی نسبت به تمام DSLRهای همرده خود بود. این سیستم، هوش مصنوعی و یادگیری عمیق را به ابزاری روزمره برای عکاسان تبدیل کرد.
- تشخیص و تعقیب هوشمند: R6 با دقت و سرعتی بینظیر، چشم، صورت و سر انسان و همچنین حیواناتی مانند سگ، گربه و پرندگان را تشخیص داده و تعقیب میکند. این سیستم به قدری قابل اعتماد است که به عکاسان پرتره و عروسی اجازه داد تا برای همیشه نگرانی “فوکوس بودن چشم” را فراموش کرده و تمام تمرکز خود را بر روی تعامل با سوژه و ترکیببندی بگذارند.
- جایگاه در سال ۲۰۲۵: آیا این سیستم به خوبی مدلهای جدیدتر مانند R6 Mark II یا R8 است؟ خیر. سیستمهای جدیدتر، طیف وسیعتری از سوژهها (مانند وسایل نقلیه) را تشخیص میدهند و الگوریتمهای تعقیب آنها “چسبندهتر” و هوشمندتر است. اما آیا فوکوس خودکار R6 برای ۹۵٪ کارهای حرفهای، به خصوص عکاسی از انسان، کافی نیست؟ قطعاً هست. این سیستم هنوز هم بسیار سریع، دقیق و بینهایت کارآمدتر از هر دوربینی است که میتوانید در این بازه قیمتی در بازار دست دوم پیدا کنید.
فصل سوم: سرعت و ثبات | ترکیبی قدرتمند
- عکاسی پیاپی سریع: R6 با سرعت ۱۲ فریم بر ثانیه با شاتر مکانیکی و ۲۰ فریم بر ثانیه با شاتر الکترونیک، هنوز هم یک دوربین بسیار سریع محسوب میشود. این سرعت برای پوشش اکثر رویدادهای ورزشی، رقص و لحظات سریع در یک مراسم عروسی، کاملاً کافی است.
- لرزشگیر داخلی (IBIS): وجود یک سیستم لرزشگیر داخلی ۵ محوره قدرتمند که تا ۸ استاپ لرزش را خنثی میکند، یکی دیگر از نقاط قوت ماندگار R6 است. این یک ویژگی پریمیوم است که به شما اجازه میدهد در نور کم با سرعت شاترهای پایینتر عکاسی کنید و ویدیوهای دستی بسیار نرمتری داشته باشید.
فصل چهارم: ویدیو و دیگر محدودیتها
- کیفیت ویدیوی عالی: R6 قادر به ضبط ویدیوی 4K باکیفیت تا سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه است که از یک ناحیه 5.1K نمونهبرداری (Oversample) میشود و نتیجه آن، تصویری بسیار شارپ و پر از جزئیات است. همچنین از پروفایل رنگی C-Log برای اصلاح رنگ حرفهای پشتیبانی میکند.
- داستان داغ شدن (Overheating): بزرگترین حاشیه R6 در زمان عرضه، محدودیتهای ضبط به دلیل داغ شدن در برخی حالتهای ویدیویی بود. هرچند این مشکل با بهروزرسانیهای نرمافزاری تا حدی بهبود یافت، اما R6 هرگز به یک اسب کاری قابل اعتماد برای فیلمبرداری طولانی و بیوقفه (مانند ضبط یک سخنرانی کامل در 4K/60p) تبدیل نشد.
- کراپ در 4K/60p: این حالت با یک کراپ جزئی (۱.۰۷ برابر) همراه است که البته مشکل بزرگی محسوب نمیشود.
ارزش خرید R6 در بازار دست دوم سال ۲۰۲۵
این مهمترین بخش نقد و بررسی است. خرید یک R6 دست دوم، یک بازی هوشمندانه در بازار است، به شرطی که بدانید در حال مقایسه با چه گزینههایی هستید.
- R6 در برابر R6 Mark II: جانشین آن، یعنی Mark II، تقریباً در تمام زمینهها بهتر است: رزولوشن بالاتر (۲۴ مگاپیکسل)، فوکوس خودکار هوشمندتر، ویدیوی بدون محدودیت و بدون کراپ 4K/60p و کنترلهای بهینهتر. اما این بهبودها با یک اختلاف قیمت قابل توجه همراه است. سوال این است: آیا این بهبودها برای شما، ارزش آن هزینه اضافی را دارد؟ اگر کراپ کردن برایتان حیاتی نیست و نیاز به فیلمبرداری طولانی ندارید، R6 اصلی حدود ۷۰٪ از عملکرد Mark II را با تقریباً نصف قیمت ارائه میدهد.
- R6 در برابر R8: این یک مقایسه جذاب است. R8 سنسور و پردازنده جدیدتر R6 Mark II را دارد (یعنی AF هوشمندتر و کیفیت تصویر کمی بهتر)، اما در یک بدنه مبتدی. R6 در مقابل، دارای IBIS، دو درگاه کارت حافظه، باتری بسیار بهتر، منظرهیاب باکیفیتتر و بدنه مقاومتر است. برای یک عکاس رویداد حرفهای، ویژگیهای سختافزاری R6 (به خصوص دو درگاه کارت حافظه و IBIS) آن را به انتخاب بسیار مطمئنتر و حرفهایتری نسبت به R8 تبدیل میکند.
- R6 در برابر RP: هیچ مقایسهای وجود ندارد. R6 در تمام زمینههای عملکردی (فوکوس، سرعت، IBIS، ویدیو، مقاومت بدنه) یک کهکشان از RP جلوتر است. اگر بودجه شما اجازه میدهد، R6 یک سرمایهگذاری بینهایت بهتر است.
در سال ۲۰۲۵، خرید Canon EOS R6 برای چه کسانی یک حرکت هوشمندانه است؟
- عکاسان عروسی و رویداد با بودجه محدود: این گروه، مخاطب اصلی و ایدهآل R6 در بازار امروز هستند. عملکرد بینظیر در نور کم، فوکوس خودکار عالی روی انسانها، دو درگاه کارت حافظه برای اطمینان خاطر و وجود IBIS، ترکیبی بیرقیب را با این قیمت فراهم میکند.
- علاقهمندان به عکاسی در نور کم: برای عکاسان خیابانی، کنسرت یا هر کسی که عاشق عکاسی در شب است، سنسور R6 یک موهبت است.
- کاربرانی که از DSLRهای قدیمی ارتقا میدهند: اگر از یک دوربین مانند Canon 6D، 5D Mark III یا 7D Mark II میآیید، R6 یک جهش نسلی عظیم در تمام زمینهها، به خصوص در بخش فوکوس خودکار و عملکرد بدون آینه، با قیمتی بسیار منطقی خواهد بود.
حکم نهایی: یک قهرمان کارکشته با قلبی از طلا
Canon EOS R6 دیگر در ویترین فروشگاهها نمیدرخشد و جای خود را به مدلهای جدیدتر داده است. اما این دوربین با وقار به بازارهای دست دوم کوچ کرده و در آنجا، به یک افسانه و یکی از هوشمندانهترین خریدهای ممکن تبدیل شده است. این یک “Performance Bargain” است؛ شما عملکردی را دریافت میکنید که تا همین چند سال پیش، تنها در دوربینهای پرچمدار چند هزار دلاری یافت میشد.
R6 دوربینی است که شاید رزولوشن بالایی برای چاپهای عظیم نداشته باشد، اما “روح” و “احساس” را به بهترین شکل ممکن ثبت میکند. این دوربینی برای لحظات است، برای نورهای کم و برای اطمینان در شرایط دشوار. اگر نیازهای شما با نقاط قوت بیزمان آن همخوانی دارد، Canon EOS R6 در سال ۲۰۲۵ نه تنها یک دوربین خوب، بلکه یک سرمایهگذاری بینهایت هوشمندانه و قدرتمند در سفر عکاسی شما خواهد بود.
جمعبندی
Canon EOS R6 یک دوربین همهفنحریف فولفریم است که تعادل بسیار خوبی بین کیفیت تصویر، سرعت و امکانات فیلمبرداری ارائه میدهد. این مدل برای عکاسان ورزشی، خبری، پرتره و حتی تولیدکنندگان محتوا انتخابی فوقالعاده است. اگر به دنبال یک دوربین فولفریم حرفهای با قیمت مناسبتر نسبت به پرچمدارها هستید، R6 یکی از بهترین انتخابها در بازار است.
| قیمت |
2499 دلار |
|---|---|
| معرفی رسمی |
ژوئیه ۲۰۲۰ |
| ویژگی دوربین |
فولفریم بدونآینه با عملکرد عالی در نور کم و لرزشگیر داخلی |
| رنگ |
مشکی |
| سنسور |
فولفریم CMOS |
| ابعاد سنسور |
36 × 24 mm |
| پردازنده |
DIGIC X |
| ابعاد |
138.4 × 97.5 × 88.4 mm |
| وزن |
598 گرم (بدنه) / 680 گرم (با باتری و کارت) |
| پیکسل های موثر |
20.1 مگاپیکسل |
| رزولوشن عکس |
5472 × 3648 پیکسل |
| نسبت ابعاد عکس |
1:1 16:9 3:2 4:3 |
| فرمت عکس |
RAW, JPEG, HEIF, C-RAW |
| نمایشگر |
3.2 اینچ لمسی متحرک Vari-angle، 1.62M نقطه |
| ISO |
100–102400 (قابل گسترش به 50–204800) |
| سرعت شاتر |
1/8000 – 30 ثانیه |
| باتری |
LP-E6N LP-E6NH |
| عمر باتری |
510 شات (LCD) / 360 شات (EVF) |
| لرزشگیر داخلی |
IBIS پنجمحوره تا 8 استاپ |
| فیلمبرداری |
بله |
| کیفیت فیلمبرداری |
4K60p / Full HD 120p |
| تعداد نقاط فوکوس |
1053 نقطه |
| نوع فوکوس |
Dual Pixel CMOS AF II |
| ویژگی فوکوس |
تشخیص چشم، چهره و حیوانات، عملکرد در نور کم تا EV-6.5 |
| عکاسی پیاپی |
12fps (مکانیکی) / 20fps (الکترونیکی) |
| قابلیت لمسی |
بله |
| تایم لپس داخلی |
دارد |
| منظره یاب EVF |
EVF OLED با 3.69M نقطه، بزرگنمایی 0.76× |
| کارت حافظه |
2× SD UHS-II |
| WIFI |
بله |
| بلوتوث |
بله |
| نوع بی سیم |
Wi-Fi / Bluetooth |
| حافظه داخلی |
ندارد |
| فلاش داخلی |
ندارد |
| نصب فلاش خارجی |
بله (Hot Shoe) |
| میکروفون داخلی |
بله (استریو) |
| بلندگو |
بله |
| خروجی HDMI |
بله (Micro HDMI) |
| زمان سنج خودکار |
2/10 ثانیه |
| GPS |
ندارد |
| پورت ها و ارتباطات |
HDMI Headphone Mic Remote USB-C |
| ویژگی خاص |
IBIS قدرتمند، عکاسی بیصدا، عملکرد عالی در نور کم |
| مزایا |
کیفیت تصویر عالی، فوکوس سریع، فیلمبرداری 4K60p، لرزشگیر 8 استاپ |
| معایب |
باتری متوسط در فیلمبرداری، کراپ حرارتی در ویدئوهای طولانی، قیمت لنزهای RF بالا |
محصولات مرتبط
دوربین بدون آینه کنون Canon EOS R100
موجود
| قیمت |
379 دلار |
|---|---|
| معرفی رسمی |
2023 |
| شرکت سازنده |
Canon |
| ویژگی دوربین |
دوربین بدون آینه با لنز قابل تعویض سبک و اقتصادی از خانواده EOS R مناسب عکاسی روزمره، سفر و کاربران مبتدی |
| رنگ |
مشکی |
| سنسور |
APS-C CMOS رزولوشن 24.1 مگاپیکسل |
| تراز سنسور |
APS-C با ضریب کراپ تقریبی 1.6× |
| ابعاد سنسور |
22.3 × 14.9 mm |
| نوع مانت لنز |
Canon RF Mount سازگار با لنزهای RF و RF-S و لنزهای EF/EF-S با آداپتور EF-EOS R |
| پردازنده |
DIGIC 8 |
| رزولوشن عکس |
6000 × 4000 پیکسل |
| پیکسل های موثر |
24.1 مگاپیکسل |
| نمایشگر |
3.0 اینچ LCD ثابت، غیر لمسی وضوح حدود 1.04 میلیون نقطه |
| ابعاد |
116.3 × 85.5 × 68.8 mm |
| وزن |
356 گرم (با باتری و کارت) |
| تعداد نقاط فوکوس |
143 منطقه AF اتوماتیک |
| نوع فوکوس |
Dual Pixel CMOS AF |
| ویژگی فوکوس |
تشخیص چهره و چشم، ردیابی سوژه |
| عکاسی پیاپی |
6.5 fps (AF ثابت) / 3.5 fps (AF متحرک) |
| کارت حافظه |
1× SD UHS-I |
| ISO |
100–12800 (قابل افزایش تا 25600) |
| سرعت شاتر |
1/4000 – 30 ثانیه |
| باتری |
Canon LP-E17 |
| عمر باتری |
تقریباً 300–400 شات |
| فیلمبرداری |
بله |
| کیفیت فیلمبرداری |
4K24p (با کراپ)، Full HD60p |
| لرزشگیر داخلی |
ندارد |
| نسبت ابعاد عکس |
3:2 |
| فرمت عکس |
C-RAW RAW, JPEG |
| قابلیت لمسی |
خیر |
| تایم لپس داخلی |
دارد |
| منظره یاب EVF |
EVF OLED با 2.36M نقطه |
| حافظه داخلی |
ندارد |
| WIFI |
بله |
| بلوتوث |
بله |
| نوع بی سیم |
Wi-Fi / Bluetooth |
| فلاش داخلی |
دارد |
| نصب فلاش خارجی |
بله (Hot Shoe) |
| میکروفون داخلی |
بله |
| بلندگو |
بله |
| خروجی HDMI |
بله (Micro HDMI) |
| زمان سنج خودکار |
2/10 ثانیه |
| GPS |
ندارد |
| پورت ها و ارتباطات |
USB-C، HDMI micro، Mic، Hot Shoe |
| ویژگی خاص |
کوچک و سبکترین در سری R، رابط کاربری ساده |
| مزایا |
قیمت مناسب، کیفیت عکس خوب، AF سریع و دقیق |
| معایب |
نمایشگر غیر لمسی، نبود IBIS، کراپ در 4K، سرعت پیاپی محدود |
دوربین بدون آینه کنون Canon EOS R3
موجود
| قیمت |
حدود 5999 دلار |
|---|---|
| معرفی رسمی |
۱۴ سپتامبر ۲۰۲۱ |
| ویژگی دوربین |
بدونآینه حرفهای فولفریم، سرعت بالا، مقاوم به شرایط محیطی حرفهای |
| رنگ |
مشکی |
| سنسور |
CMOS استکشده با نور پسزمینه (Back‑illuminated Stacked CMOS) فولفریم |
| ابعاد سنسور |
36 × 24 mm |
| پردازنده |
DIGIC X |
| ابعاد |
150 × 142.6 × 87.2 mm |
| وزن |
1015 گرم (با باتری و کارت) |
| پیکسل های موثر |
حدود 24.1 مگاپیکسل |
| رزولوشن عکس |
حداکثر 6000 × 4000 پیکسل |
| نسبت ابعاد عکس |
3:2 |
| فرمت عکس |
RAW, JPEG, HEIF |
| نمایشگر |
3.2 اینچ لمسی متحرک |
| ISO |
100–102400 (قابل گسترش به 50–204800) |
| سرعت شاتر |
1/64000 – 30 ثانیه (الکترونیکی) / 1/8000 – 30 ثانیه (مکانیکی) |
| باتری |
Canon LP-E19 |
| عمر باتری |
بسته به شرایط بین 600 تا 1000 شات |
| لرزشگیر داخلی |
IBIS پنجمحوره تا 8 استاپ |
| فیلمبرداری |
بله |
| کیفیت فیلمبرداری |
6K RAW داخلی / 4K با نرخ بالا + Canon Log3 |
| تعداد نقاط فوکوس |
1053 نقطه فوکوس اتوماتیک |
| نوع فوکوس |
Dual Pixel CMOS AF II |
| ویژگی فوکوس |
تشخیص چشم، صورت، حیوانات و وسایل نقلیه + Eye-Control AF |
| عکاسی پیاپی |
30 فریم بر ثانیه (الکترونیکی) / 12 فریم بر ثانیه (مکانیکی) |
| قابلیت لمسی |
بله |
| تایم لپس داخلی |
بله |
| منظره یاب EVF |
EVF با وضوح بالا ~5.76M نقطه |
| کارت حافظه |
1× CFexpress Type B + 1× SD UHS-II |
| WIFI |
بله (2.4/5GHz) |
| بلوتوث |
بله |
| نوع بی سیم |
Wi-Fi / Bluetooth |
| حافظه داخلی |
ندارد |
| فلاش داخلی |
ندارد |
| نصب فلاش خارجی |
بله (Hot Shoe) |
| میکروفون داخلی |
بله (استریو) |
| بلندگو |
بله |
| خروجی HDMI |
بله (Type C) |
| زمان سنج خودکار |
2/10 ثانیه |
| GPS |
ندارد (امکان اتصال به گیرنده خارجی) |
| پورت ها و ارتباطات |
USB-C, HDMI, Mic, Headphone, LAN, Remote |
| ویژگی خاص |
Eye-Control AF، بدنه مقاوم در سطح سری 1D |
| مزایا |
سرعت بالا، فوکوس هوشمند، فیلمبرداری 6K RAW، لرزشگیر قوی |
| معایب |
مگاپیکسل کمتر نسبت به رقبا، وزن و ابعاد زیاد، قیمت بالا |
دوربین بدون آینه کنون Canon EOS R5
موجود
| قیمت |
حدود 3899 دلار بدنه |
|---|---|
| معرفی رسمی |
۹ ژوئیه ۲۰۲۰ |
| ویژگی دوربین |
بدونآینه فولفریم پرچمدار با رزولوشن بالا و فیلمبرداری 8K |
| رنگ |
مشکی |
| سنسور |
فولفریم CMOS |
| ابعاد سنسور |
36 × 24 mm |
| پردازنده |
DIGIC X |
| ابعاد |
138 × 97.5 × 88 mm |
| وزن |
738 گرم (با باتری و کارت) / 650 گرم (بدنه تنها) |
| پیکسل های موثر |
45 مگاپیکسل |
| رزولوشن عکس |
8192 × 5464 پیکسل |
| نسبت ابعاد عکس |
3:2 |
| فرمت عکس |
RAW (CR3), C-RAW, JPEG, HEIF |
| نمایشگر |
3.2 اینچ لمسی متحرک Vari-angle، 2.1M نقطه |
| ISO |
100–51200 (قابل گسترش به 50–102400) |
| سرعت شاتر |
1/8000 – 30 ثانیه |
| باتری |
Canon LP-E6NH / LP-E6N / LP-E6 |
| عمر باتری |
حدود 320 شات (EVF) / 490 شات (LCD) |
| لرزشگیر داخلی |
دارد (IBIS پنجمحوره تا 8 استاپ) |
| فیلمبرداری |
بله |
| کیفیت فیلمبرداری |
8K30p RAW داخلی، 4K120p، 4K60p oversampled |
| تعداد نقاط فوکوس |
1053 نقطه فوکوس انتخابی |
| نوع فوکوس |
Dual Pixel CMOS AF II |
| ویژگی فوکوس |
تشخیص چهره، چشم انسان و حیوانات، ردیابی هوشمند سوژه |
| عکاسی پیاپی |
20 فریم بر ثانیه (الکترونیکی) / 12 فریم بر ثانیه (مکانیکی) |
| قابلیت لمسی |
بله |
| تایم لپس داخلی |
دارد |
| منظره یاب EVF |
EVF با رزولوشن 5.76M نقطه، بزرگنمایی 0.76× |
| کارت حافظه |
1× CFexpress Type B + 1× SD UHS-II |
| WIFI |
بله (2.4/5GHz) |
| بلوتوث |
بله (نسخه 5.0) |
| نوع بی سیم |
Wi-Fi / Bluetooth |
| حافظه داخلی |
ندارد |
| فلاش داخلی |
ندارد |
| نصب فلاش خارجی |
بله (Hot Shoe) |
| میکروفون داخلی |
بله (استریو) |
| بلندگو |
بله |
| خروجی HDMI |
بله (Micro HDMI, Type D) |
| زمان سنج خودکار |
2/10 ثانیه |
| GPS |
ندارد (از طریق موبایل یا گیرنده خارجی) |
| پورت ها و ارتباطات |
USB-C 3.1، HDMI micro، Mic in، Headphone out، Remote |
| ویژگی خاص |
اولین دوربین کانن با فیلمبرداری 8K داخلی، IBIS بسیار قوی |
| مزایا |
کیفیت تصویر فوقالعاده، فیلمبرداری 8K، فوکوس بسیار سریع و دقیق، IBIS قوی |
| معایب |
محدودیت در ضبط طولانی 8K (گرما)، قیمت بالا، حجم فایلهای RAW |
دوربین عکاسی کانن Canon Eos 2000D Body
اتمام موجودی
| معرفی رسمی |
26 فوریه 2018 با نام Rebel T7 در برخی بازارها |
|---|---|
| شرکت سازنده |
Canon |
| ویژگی دوربین |
DSLR مبتدی با سنسور APS-C 24.1MP و فوکوس 9 نقطهای؛ مناسب شروع عکاسی و تولید محتوای سبک |
| رنگ |
مشکی |
| جنس بدنه دوربین |
بدنه پلیکربنات رزین تقویتشده (فیبر/الیاف شیشه) |
| سنسور |
APS-C CMOS |
| تراز سنسور |
دارد Intelligent Orientation Sensor / سنسور جهتسنج تصویر |
| ابعاد سنسور |
حدود 22.3 × 14.9 میلیمتر |
| نوع مانت لنز |
Canon EF / EF-S |
| پردازنده |
DIGIC 4+ |
| رزولوشن عکس |
6000 × 4000 پیکسل |
| پیکسل های موثر |
حدود 24.1 مگاپیکسل مؤثر |
| نمایشگر |
3.0 اینچ TFT با حدود 920K نقطه ثابت |
| ابعاد |
129.0 × 101.3 × 77.6 میلیمتر |
| وزن |
حدود 475 گرم با باتری و کارت، استاندارد( CIPA) |
| تعداد نقاط فوکوس |
9نقطه فوکوس، نقطه مرکزی کراستایپ در f/5.6 |
| نوع فوکوس |
از منظرهیابPhase-detect؛ در Live View: Contrast-detect |
| ویژگی فوکوس |
AI Focus / One-Shot / AI Servo + انتخاب خودکار/دستی نقطه فوکوس |
| عکاسی پیاپی |
حداکثر حدود 3 فریمبرثانیه |
| کارت حافظه |
SD / SDHC / SDXC |
| ISO |
100–6400 قابل گسترش تا (H:12800) |
| سرعت شاتر |
30 تا 1/4000 ثانیه +Bulb |
| باتری |
باتری لیتیوم-یون LP-E10 |
| عمر باتری |
حدود 500 شات (شرایط استاندارد اعلامی کانن) |
| فیلمبرداری |
فیلمبرداری Full HD |
| کیفیت فیلمبرداری |
1080p تا 30/25/24fps، 720p تا 60/50fps فایل MOV، H.264 |
| لرزشگیر داخلی |
ندارد (فقط لرزشگیر اپتیکی روی لنزهای سازگار) |
| نسبت ابعاد عکس |
3:2 اصلی+ حالتهای 4:3 / 16:9 / 1:1 در JPEG |
| فرمت عکس |
JPEG + RAW (14-bit، RAW 2nd edition) |
| قابلیت لمسی |
ندارد LCD غیرلمسی |
| تایم لپس داخلی |
در مشخصات رسمی این مدل «Time-lapse movie» ذکر نشده |
| منظره یاب EVF |
اپتیکال Pentamirror با پوشش حدود 95% و بزرگنمایی حدود 0.80x |
| حافظه داخلی |
ندارد |
| نوع بی سیم |
Wi-Fi (802.11b/g/n، فقط 2.4GHz) + NFC |
| WIFI |
دارد |
| بلوتوث |
ندارد |
| پورت ها و ارتباطات |
USB (Hi-Speed) + خروجی HDMI mini (Type-C) |
| فلاش داخلی |
دارد (GN≈9.2 در ISO100) |
| نصب فلاش خارجی |
دارد (Hotshoe) |
| میکروفون داخلی |
میکروفون داخلی دارد + ورودی میکروفون خارجی دارد |
| بلندگو |
پخش صدا برای ویدئو/پلیبک صدا (Mono) |
| زمان سنج خودکار |
2 ثانیه / 10 ثانیه / 10 ثانیه + شات پیاپی |
| خروجی HDMI |
بله (Mini HDMI Type C) |
| GPS |
ندارد (فقط با گیرنده GP-E2) |
| ویژگی خاص |
Wi-Fi + NFC برای انتقال/کنترل با موبایل (Canon Camera Connect) |
| مزایا |
کیفیت عکس خوب در نور مناسب، فایل RAW، کاربری ساده، قیمت اقتصادی، لنزهای EF/EF-S متنوع |
| معایب |
فوکوس محدود (9 نقطه)، فیلمبرداری فقط Full HD، LCD غیرلمسی/ثابت، نبود ورودی میکروفون و نبود IBIS |
| قیمت |
حدود $315 تا $338 برای بدنه دست دوم(بسته به وضعیت/موجودی) |
دوربین کنون Canon EOS R7
موجود
| قیمت |
1499 دلار |
|---|---|
| معرفی رسمی |
۲۴ می ۲۰۲۲ |
| ویژگی دوربین |
بدونآینه APS-C با کیفیت بالا، مناسب عکسبرداری و فیلمبرداری |
| رنگ |
مشکی |
| سنسور |
APS-C CMOS |
| ابعاد سنسور |
22.3 × 14.8 mm |
| پردازنده |
DIGIC X |
| ابعاد |
132 × 90.4 × 91.7 mm |
| وزن |
612 گرم (با باتری و کارت) / 530 گرم (بدنه تنها) |
| پیکسل های موثر |
32.5 مگاپیکسل |
| رزولوشن عکس |
6960 × 4640 پیکسل (~33 مگاپیکسل) |
| نسبت ابعاد عکس |
3:2 |
| فرمت عکس |
RAW, JPEG, HEIF |
| نمایشگر |
3.0 اینچ لمسی متحرک Vari-angle، 1.62M نقطه |
| ISO |
100–32000 (قابل گسترش تا 51200) |
| سرعت شاتر |
1/8000 – 30 ثانیه |
| باتری |
Canon LP-E6NH / LP-E6N |
| عمر باتری |
حدود 500 شات (بسته به شرایط متغیر) |
| لرزشگیر داخلی |
IBIS پنجمحوره تا 7-8 استاپ |
| فیلمبرداری |
بله |
| کیفیت فیلمبرداری |
4K60p، 4K30p oversampled، Full HD با نرخ بالا |
| تعداد نقاط فوکوس |
651 نقطه AF اتوماتیک |
| نوع فوکوس |
Dual Pixel CMOS AF II |
| ویژگی فوکوس |
تشخیص انسان، حیوانات، وسایل نقلیه؛ ردیابی چشم و سوژه |
| عکاسی پیاپی |
30 فریم بر ثانیه (الکترونیکی) / 15 فریم بر ثانیه (مکانیکی) |
| قابلیت لمسی |
بله |
| تایم لپس داخلی |
دارد |
| منظره یاب EVF |
EVF با 2.36M نقطه |
| کارت حافظه |
2× SD UHS-II |
| WIFI |
بله |
| بلوتوث |
بله |
| نوع بی سیم |
Wi-Fi / Bluetooth |
| حافظه داخلی |
ندارد |
| فلاش داخلی |
ندارد |
| نصب فلاش خارجی |
بله (Hot Shoe) |
| میکروفون داخلی |
بله (استریو) |
| بلندگو |
بله |
| خروجی HDMI |
بله (Micro HDMI) |
| زمان سنج خودکار |
2/10 ثانیه |
| GPS |
ندارد |
| پورت ها و ارتباطات |
USB-C، HDMI micro، Mic، Headphone، Remote |
| ویژگی خاص |
AF پیشرفته، سرعت بالا، IBIS، پشتیبانی از لنزهای RF-S |
| مزایا |
کیفیت تصویر عالی APS-C، لرزشگیر داخلی، سرعت بالا، مناسب طبیعت و حیات وحش |
| معایب |
نویز بیشتر در ISO بالا نسبت به فولفریم، عمر باتری محدود در فیلمبرداری |
دوربین کنون Canon EOS RP
موجود
| قیمت |
1299 دلار (در زمان معرفی) |
|---|---|
| معرفی رسمی |
مارس ۲۰۱۹ |
| ویژگی دوربین |
فولفریم بدونآینه اقتصادی، مناسب ورود به فولفریم |
| رنگ |
مشکی |
| سنسور |
Dual Pixel فولفریم CMOS |
| ابعاد سنسور |
36 × 24 mm |
| پردازنده |
DIGIC 8 |
| ابعاد |
132.5 × 85 × 70 mm |
| وزن |
485 گرم (با باتری و کارت) / 440 گرم (بدنه تنها) |
| پیکسل های موثر |
26.2 مگاپیکسل |
| رزولوشن عکس |
6240 × 4160 پیکسل |
| نسبت ابعاد عکس |
3:2 |
| فرمت عکس |
RAW, JPEG, HEIF |
| نمایشگر |
3.0 اینچ لمسی متحرک Vari-angle |
| ISO |
100–40000 (قابل گسترش) |
| سرعت شاتر |
1/4000 – 30 ثانیه |
| باتری |
Canon LP-E17 |
| عمر باتری |
نسبتاً محدود (بسته به شرایط) |
| لرزشگیر داخلی |
ندارد |
| فیلمبرداری |
بله |
| کیفیت فیلمبرداری |
4K با کراپ 1.6×، Full HD تا 60fps |
| تعداد نقاط فوکوس |
4779 نقطه فوکوس اتوماتیک قابل انتخاب |
| نوع فوکوس |
Dual Pixel CMOS AF |
| ویژگی فوکوس |
تشخیص چشم و صورت، پوشش وسیع فوکوس، عملکرد خوب در نور کم |
| عکاسی پیاپی |
5 فریم بر ثانیه |
| قابلیت لمسی |
بله |
| تایم لپس داخلی |
دارد |
| منظره یاب EVF |
EVF OLED با 2.36M نقطه |
| کارت حافظه |
1× SD UHS-II |
| WIFI |
بله |
| بلوتوث |
بله |
| نوع بی سیم |
Wi-Fi / Bluetooth |
| حافظه داخلی |
ندارد |
| فلاش داخلی |
ندارد |
| نصب فلاش خارجی |
بله (Hot Shoe) |
| میکروفون داخلی |
بله |
| بلندگو |
بله |
| خروجی HDMI |
بله |
| زمان سنج خودکار |
2/10 ثانیه |
| GPS |
ندارد |
| پورت ها و ارتباطات |
HDMI Mic Remote USB-C |
| ویژگی خاص |
سبکترین فولفریم کانن، اقتصادی، منوی ساده |
| مزایا |
کیفیت عکس فولفریم، طراحی جمعوجور، AF مناسب، قیمت مقرونبهصرفه |
| معایب |
فیلم 4K کراپ دارد، نبود IBIS، باتری ضعیفتر |



نقد و بررسیها
هنوز بررسیای ثبت نشده است.