
راهنمای اندازه دوربین سونی
| مورد | توضیحات کاربردی |
|---|---|
| بدنهی دوربین Sony ZV-E10 II | نسخه Body Only، بدون لنز |
| باتری NP-FW50 یا NP-FZ100 (بسته به پک منطقهای) | باتری لیتیوم-یونی قابل شارژ برای استفاده طولانی |
| آداپتور برق AC | برای شارژ مستقیم یا تغذیه دوربین |
| کابل USB-C | برای شارژ و انتقال داده |
| بند شانهای (Shoulder Strap) | حمل ایمن و راحت دوربین |
| درپوش بدنه (Body Cap) | محافظت از مانت و سنسور در صورت عدم نصب لنز |
| کاپ میکروفون (Wind Screen / Deadcat) | کاهش صدای باد برای میکروفن داخلی در زمان فیلمبرداری |
| دفترچه راهنما و کارت گارانتی | شامل دستورالعمل استفاده و مدارک ضمانت رسمی |
| محصول جانبی | توضیحات کاربردی |
|---|---|
| Sony GP-VPT3 Multi-Function Shooting Grip | گریپ سبک و همهکاره که هم به عنوان دسته استفاده میشود و هم به عنوان سهپایه قابل حمل؛ کنترلهای بیسیم مانند شاتر، رکورد و زوم کنترل با ریموت جداشدنی (RMT-VP2) تا 10 متر. |
| SmallRig Full Cage یا L-Bracket مخصوص ZV-E10 II | محافظ بدنه فیلمبرداری همراه با نقاط متعدد برای نصب مانیتور، میکروفن، نور یا فالو فوکوس — بهینه برای تولید محتوای حرفهای. |
| کارت حافظه UHS-II SD با سرعت بالا (مثل Kingston Canvas React Plus یا SanDisk Extreme Pro) | ضبط روان و بدون وقفه ویدیوهای 4K/120fps و تصویربرداری پیاپی—مهم برای جلوگیری از بافرینگ یا افت کیفیت. |
| Sony PCK-LG2 Screen Protector | پوششی شیشهای و مقاوم برای LCD که از خطوخش محافظت میکند و کیفیت نمایش لمسی را حفظ میکند. |
| ویژگی | Sony ZV-E10 II | Canon EOS R50 | Canon EOS R100 | Canon EOS M50 Mark II |
|---|---|---|---|---|
| قیمت (USD) | ~$899 | ~$679 | ~$479 | ~$599 |
| معرفی رسمی | 2023 | 2023 | 2023 | 2020 |
| ویژگی دوربین | ولاگر APS-C نسل جدید با پردازنده XR | APS-C هیبرید سبک برای مبتدیها | APS-C اقتصادیترین کانن | میرورلس EF-M برای مبتدیها |
| رنگ | مشکی / سفید | مشکی / سفید | مشکی | مشکی / سفید |
| نوع سنسور | APS-C CMOS | APS-C CMOS | APS-C CMOS | APS-C CMOS |
| ابعاد سنسور (mm) | 23.5 × 15.6 | 22.3 × 14.9 | 22.3 × 14.9 | 22.3 × 14.9 |
| رزولوشن | 26MP | 24.2MP | 24.1MP | 24.1MP |
| پردازنده | BIONZ XR | DIGIC X | DIGIC 8 | DIGIC 8 |
| لرزشگیر داخلی | ندارد | ندارد | ندارد | ندارد |
| منظرهیاب | ندارد | OLED 2.36M | ندارد | OLED 2.36M |
| صفحهنمایش | 3.0″ متحرک لمسی 1.04M | 3.0″ متحرک لمسی 1.62M | 3.0″ متحرک لمسی 1.04M | 3.0″ متحرک لمسی 1.04M |
| رزولوشن عکس | 26MP | 24.2MP | 24.1MP | 24.1MP |
| عکاسی پیاپی | 11fps | 15fps الکترونیکی | 6.5fps | 10fps |
| فیلمبرداری | 4K60p | 4K30p oversample | 4K24p | 4K24p / FHD60p |
| دامنه ISO | 100–32,000 (تا 51,200) | 100–32,000 (تا 51,200) | 100–12,800 (تا 25,600) | 100–25,600 (تا 51,200) |
| کارت حافظه | Dual SD UHS-II | Single SD UHS-II | Single SD UHS-I | Single SD UHS-I |
| پورتها و ارتباطات | USB-C, HDMI, Wi-Fi, BT | USB-C, HDMI, Wi-Fi, BT | USB-C, HDMI, Wi-Fi | USB-C, HDMI, Wi-Fi, BT |
| نقاط فوکوس | 425 PDAF + CDAF | 651 Dual Pixel AF | 143 Contrast AF | 143 Contrast AF |
| روش AF | Real-Time AF + AI | Dual Pixel CMOS AF II | Contrast Detect AF | Dual Pixel CMOS AF |
| تایملپس | دارد | دارد | ندارد | دارد |
| حسگر تراز | دارد | دارد | ندارد | ندارد |
| فلاش داخلی | ندارد | دارد (Pop-up) | دارد | دارد |
| نصب فلاش خارجی | Hot Shoe | Hot Shoe | Hot Shoe | Hot Shoe |
| میکروفن داخلی | دارد | دارد | دارد | دارد |
| خروجی هدفون | دارد | ندارد | ندارد | ندارد |
| بلندگو | دارد | دارد | دارد | دارد |
| بلوتوث | دارد | دارد | ندارد | دارد |
| Wi-Fi | دارد | دارد | دارد | دارد |
| GPS | ندارد | ندارد | ندارد | ندارد |
| فرمت عکس | RAW / JPEG / HEIF | RAW / C-RAW / JPEG / HEIF | RAW / JPEG | RAW / JPEG |
| نسبت ابعاد عکس | 3:2 | 3:2 | 3:2 | 3:2 |
| سرعت شاتر | 1/4000–30s | 1/4000–30s | 1/4000–30s | 1/4000–30s |
| عمر باتری | ~500 شات | ~370 شات | ~320 شات | ~305 شات |
| وزن (بدنه + کارت) | ~355g | ~375g | ~356g | ~387g |
| ابعاد بدنه (mm) | 116 × 66 × 47 | 116 × 86 × 69 | 108 × 66 × 35 | 116 × 88 × 59 |
| ویژگی خاص | نسل ارتقایافته ZV-E10 با پردازنده XR | کوچکترین EOS R با DIGIC X | ارزانترین EOS R | EF-M میرورلس جمعوجور |
| مزایا | پردازنده سریعتر، فیلمبرداری 4K60p | کیفیت خوب در عکاسی و فیلم | سبک و بسیار ارزان | طراحی کوچک و ساده |
| معایب | فاقد EVF و IBIS | عمر باتری متوسط | محدودیت فوکوس و فیلمبرداری | سیستم EF-M محدود |
| ویژگی | Sony ZV-E10 II | Sony ZV-E1 | Sony ZV-E10 | Sony A6100 |
|---|---|---|---|---|
| قیمت (USD) | ~$899 | ~$2,199 | ~$699 | ~$750 |
| معرفی رسمی | 2023 | 2023 | 2021 | 2019 |
| ویژگی دوربین | ولاگینگ APS-C نسل جدید با پردازنده XR | ولاگینگ فولفریم با AI | ولاگینگ APS-C اقتصادی | APS-C سطح پایه با فوکوس سریع |
| رنگ | مشکی / سفید | مشکی / سفید | مشکی / سفید | مشکی / نقرهای |
| نوع سنسور | APS-C CMOS | فولفریم BSI CMOS | APS-C CMOS | APS-C CMOS |
| ابعاد سنسور (mm) | 23.5 × 15.6 | 35.6 × 23.8 | 23.5 × 15.6 | 23.5 × 15.6 |
| رزولوشن | 26MP | 12.1MP | 24.2MP | 24.2MP |
| پردازنده | BIONZ XR | BIONZ XR + AI | BIONZ X | BIONZ X |
| لرزشگیر داخلی | ندارد | ۵ محور ~۵ استاپ | ندارد | ندارد |
| منظرهیاب | ندارد | ندارد | ندارد | OLED 1.44M |
| صفحهنمایش | 3.0″ متحرک لمسی 1.04M | 3.0″ متحرک لمسی 1.03M | 3.0″ متحرک لمسی 0.92M | 3.0″ متحرک لمسی 0.92M |
| رزولوشن عکس | 26MP | 12.1MP | 24.2MP | 24.2MP |
| عکاسی پیاپی | 11fps | 10fps | 11fps | 11fps |
| فیلمبرداری | 4K60p | 4K60p (تا 120p FW) | 4K30p / FHD120p | 4K30p |
| دامنه ISO | 100–32,000 (تا 51,200) | 80–102,400 (تا 409,600) | 100–32,000 (تا 51,200) | 100–32,000 (تا 51,200) |
| کارت حافظه | Dual SD UHS-II | Single SD UHS-II | Single SD UHS-I | Single SD UHS-I |
| پورتها و ارتباطات | USB-C, HDMI, Wi-Fi, BT | USB-C, HDMI, Wi-Fi, BT | USB-C, HDMI, Wi-Fi, BT | USB-C, HDMI, Wi-Fi, BT |
| نقاط فوکوس | 425 PDAF + CDAF | 759 PDAF | 425 PDAF + CDAF | 425 PDAF |
| روش AF | Real-Time AF + AI | Real-Time Tracking + AI | Real-Time Tracking + Eye AF | Real-Time Tracking + Eye AF |
| تایملپس | دارد | دارد | دارد | دارد |
| حسگر تراز | دارد | دارد | دارد | دارد |
| فلاش داخلی | ندارد | ندارد | ندارد | دارد |
| نصب فلاش خارجی | Hot Shoe | Hot Shoe | Hot Shoe | Hot Shoe |
| میکروفن داخلی | دارد | دارد (۳ کپسول) | دارد | دارد |
| خروجی هدفون | دارد | دارد | دارد | دارد |
| بلندگو | دارد | دارد | دارد | دارد |
| بلوتوث | دارد | دارد | دارد | دارد |
| Wi-Fi | دارد | دارد | دارد | دارد |
| GPS | ندارد | ندارد | ندارد | ندارد |
| فرمت عکس | RAW / JPEG / HEIF | RAW / JPEG / HEIF | RAW / JPEG | RAW / JPEG |
| نسبت ابعاد عکس | 3:2 | 3:2 | 3:2 | 3:2 |
| سرعت شاتر | 1/4000–30s | 1/8000–30s | 1/4000–30s | 1/4000–30s |
| عمر باتری | ~500 شات | ~570 شات | ~440 شات | ~420 شات |
| وزن (بدنه + کارت) | ~355g | ~483g | ~343g | ~396g |
| ابعاد بدنه (mm) | 116 × 66 × 47 | 121 × 72 × 54 | 115 × 64 × 45 | 120 × 67 × 59 |
| ویژگی خاص | نسل ارتقایافته ZV-E10 با پردازنده XR | کوچکترین ولاگر فولفریم | ولاگر اقتصادی با لنزهای E-mount | اقتصادی سطح پایه |
| مزایا | پردازنده قویتر، فیلمبرداری 4K60p | کیفیت فیلم عالی، فوکوس AI | قیمت مناسب، فوکوس خوب | سبک و سریع برای شروع |
| معایب | فاقد EVF و IBIS | رزولوشن پایین عکس، بدون EVF | فاقد EVF و IBIS | فاقد IBIS |
| ویژگی | Sony ZV-E10 II | Nikon Z30 | Nikon Z50 II | Nikon Z fc |
|---|---|---|---|---|
| قیمت (USD) | ~$899 | ~$700 | ~$999 | ~$960 |
| معرفی رسمی | 2023 | 2022 | 2023 | 2021 |
| ویژگی دوربین | ولاگر APS-C نسل جدید با پردازنده XR | ولاگر اقتصادی APS-C | نسل دوم Z50 با بهبود فوکوس و سرعت | طراحی رترو با سنسور APS-C |
| رنگ | مشکی / سفید | مشکی | مشکی | مشکی / نقرهای |
| نوع سنسور | APS-C CMOS | APS-C CMOS | APS-C CMOS | APS-C CMOS |
| ابعاد سنسور (mm) | 23.5 × 15.6 | 23.5 × 15.7 | 23.5 × 15.7 | 23.5 × 15.7 |
| رزولوشن | 26MP | 20.9MP | 20.9MP | 20.9MP |
| پردازنده | BIONZ XR | EXPEED 6 | EXPEED 7 | EXPEED 6 |
| لرزشگیر داخلی | ندارد | ندارد | ندارد | ندارد |
| منظرهیاب | ندارد | ندارد | OLED 2.36M | OLED 2.36M |
| صفحهنمایش | 3.0″ متحرک لمسی 1.04M | 3.0″ متحرک لمسی 1.04M | 3.2″ متحرک لمسی 1.04M | 3.0″ متحرک لمسی 1.04M |
| رزولوشن عکس | 26MP | 20.9MP | 20.9MP | 20.9MP |
| عکاسی پیاپی | 11fps | 11fps | 14fps | 11fps |
| فیلمبرداری | 4K60p | 4K30p | 4K60p | 4K30p |
| دامنه ISO | 100–32,000 (تا 51,200) | 100–51,200 | 100–51,200 (تا 204,800) | 100–51,200 |
| کارت حافظه | Dual SD UHS-II | Single SD UHS-I | Dual SD UHS-II | Single SD UHS-I |
| پورتها و ارتباطات | USB-C, HDMI, Wi-Fi, BT | USB-C, HDMI, Wi-Fi | USB-C, HDMI, Wi-Fi, BT | USB-C, HDMI, Wi-Fi, BT |
| نقاط فوکوس | 425 PDAF + CDAF | 209-point Hybrid AF | 273-point Hybrid AF | 209-point Hybrid AF |
| روش AF | Real-Time AF + AI | Phase Detect + Contrast | Phase Detect + AI | Phase Detect + Contrast |
| تایملپس | دارد | دارد | دارد | دارد |
| حسگر تراز | دارد | دارد | دارد | دارد |
| فلاش داخلی | ندارد | ندارد | ندارد | ندارد |
| نصب فلاش خارجی | Hot Shoe | Hot Shoe | Hot Shoe | Hot Shoe |
| میکروفن داخلی | دارد | دارد | دارد | دارد |
| خروجی هدفون | دارد | ندارد | دارد | دارد |
| بلندگو | دارد | دارد | دارد | دارد |
| بلوتوث | دارد | دارد | دارد | دارد |
| Wi-Fi | دارد | دارد | دارد | دارد |
| GPS | ندارد | ندارد | ندارد | ندارد |
| فرمت عکس | RAW / JPEG / HEIF | RAW / JPEG | RAW / JPEG / HEIF | RAW / JPEG |
| نسبت ابعاد عکس | 3:2 | 3:2 | 3:2 | 3:2 |
| سرعت شاتر | 1/4000–30s | 1/4000–30s | 1/8000–30s | 1/4000–30s |
| عمر باتری | ~500 شات | ~330 شات | ~440 شات | ~440 شات |
| وزن (بدنه + کارت) | ~355g | ~405g | ~540g | ~445g |
| ابعاد بدنه (mm) | 116 × 66 × 47 | 128 × 74 × 60 | 135 × 100 × 70 | 135 × 94 × 44 |
| ویژگی خاص | نسخه ارتقایافته ZV-E10 با پردازنده XR | اقتصادیترین ولاگر نیکون | بهبود یافته برای هیبرید عکاسی/فیلم | طراحی رترو با امکانات مدرن |
| مزایا | پردازنده XR، فیلمبرداری 4K60p، فوکوس سریع | قیمت پایین، سبک و ساده | سرعت بیشتر و AF دقیقتر | طراحی خاص و سبک |
| معایب | فاقد EVF و IBIS | فاقد EVF و IBIS | بدون IBIS، باتری متوسط | بدون IBIS و قدیمیتر |

راهنمای اندازه دوربین سونی
دوربین سونی (Sony ZV-E10 II (Black
-
سنسور APS-C ۲۶ مگاپیکسلی با کیفیت تصویر بالا و جزئیات دقیق
-
فیلمبرداری ۴K/60fps و Full HD/120fps برای محتوای حرفهای
-
ضبط داخلی با کیفیت رنگی ۱۰ بیت ۴:۲:۲
-
پروفایلهای سینمایی S-Log3 و HLG برای رنگپردازی حرفهای
-
حالتهای مخصوص ولاگ: Cinematic Vlog Mode و Product Showcase Mode
-
فوکوس خودکار مبتنی بر هوش مصنوعی + Real-Time Eye AF
-
میکروفون داخلی ۳ کپسولی با کیفیت صدای بالا + بادگیر ضد باد
-
نمایشگر لمسی چرخان کامل، ایدهآل برای ولاگرها و یوتیوبرها
-
لرزشگیر دیجیتال Active Mode با عملکرد بهتر نسبت به نسل قبل
-
باتری قدرتمند NP-FZ100 با شارژدهی طولانی و قابلیت شارژ USB-C
-
طراحی جمعوجور و سبک، مناسب سفر و استفاده روزمره
92,000,000تومان
مقدمه: نگاهی به آینده دوربینهای ولاگینگ – انتظارات از دوربین Sony ZV-E10 II
توجه بسیار مهم: تا تاریخ نگارش این مقاله (سپتامبر ۲۰۲۵)، دوربین Sony ZV-E10 II به صورت رسمی توسط شرکت سونی معرفی و عرضه نشده است. اطلاعاتی که در ادامه مطالعه خواهید کرد، بر اساس آخرین شایعات معتبر، تحلیلهای کارشناسان صنعت و انتظاراتی که از جانشین دوربین فوقالعاده محبوب ZV-E10 میرود، گردآوری شده است. این متن یک نقد و بررسی رسمی نیست، بلکه پیشبینی و نگاهی جامع به چیزی است که به احتمال زیاد، آیندهی دوربینهای ولاگینگ را شکل خواهد داد.
دوربین Sony ZV-E10 طوفانی در دنیای تولید محتوا به پا کرد. این دوربین با ارائهی یک سنسور بزرگ APS-C، قابلیت تعویض لنز، فوکوس خودکار بیرقیب و مجموعهای از ویژگیهای هوشمند مخصوص ولاگرها، همهچیز را در یک بستهبندی سبک، جمعوجور و با قیمت رقابتی ارائه داد. موفقیت این دوربین به قدری چشمگیر بود که اکنون تمام نگاهها به جانشین آن، یعنی Sony ZV-E10 II، دوخته شده است. جامعهی یوتیوبرها، استریمرها و تولیدکنندگان محتوا بیصبرانه منتظرند تا ببینند سونی چگونه میتواند فرمول برندهی خود را بهبود بخشد. در این مقالهی تحلیلی، ما به اعماق شایعات و انتظارات سفر میکنیم تا تصویری دقیق از هیولای بعدی سونی در عرصهی ولاگینگ ترسیم کنیم.
طراحی و رنگبندی: تکامل یک فلسفه آشنا
انتظار نمیرود که سونی در طراحی کلی ZV-E10 II یک انقلاب ایجاد کند. فلسفهی اصلی یعنی “سبک، کارآمد و مخصوص ولاگر” به احتمال زیاد حفظ خواهد شد. بدنهی دوربین همچنان کامپکت و سبک باقی خواهد ماند تا برای فیلمبرداری روی دست، استفاده روی گیمبالهای کوچک و حمل در سفر ایدهآل باشد. گریپ یا دستگیرهی عمیق و خوشدست نیز که یکی از نقاط قوت ZV-E10 بود، قطعاً در نسل دوم نیز حضور خواهد داشت.
با این حال، میتوانیم منتظر بهبودهای هوشمندانهای باشیم. یکی از محتملترین تغییرات، استفاده از مواد باکیفیتتر در ساخت بدنه و بهبود مقاومت آن در برابر گرد و غبار و رطوبت است که آن را به ابزاری قابل اعتمادتر برای تولیدکنندگان محتوای سبک زندگی و سفر تبدیل میکند.
در مورد رنگبندی، سونی به احتمال قریب به یقین، استراتژی موفق خود را تکرار خواهد کرد. انتظار میرود Sony ZV-E10 II نیز در دو رنگ اصلی به بازار عرضه شود:
- مشکی (Black): رنگی کلاسیک، حرفهای و همیشگی که کمتر جلب توجه میکند و انتخاب اول بسیاری از کاربرانی است که به دنبال ظاهری جدیتر برای تجهیزات خود هستند.
- سفید (White): رنگی مدرن، شیک و چشمنواز که به خصوص در میان ولاگرهای حوزهی مد، زیبایی و سبک زندگی محبوبیت دارد و به یک امضا برای سری ZV تبدیل شده است.
شاید سونی با عرضهی یک رنگ سوم محدود و خاص، بازار را غافلگیر کند، اما حضور دو رنگ اصلی مشکی و سفید قطعی به نظر میرسد.
قلب تپنده جدید: سنسور و پردازشگر نسل آینده
این بخش، هیجانانگیزترین قسمت ماجراست. در حالی که سنسور ۲۴ مگاپیکسلی ZV-E10 عملکرد بسیار خوبی داشت، فناوری در چند سال اخیر پیشرفت چشمگیری کرده است. محتملترین سناریو، استفاده از سنسور ۲۶ مگاپیکسلی BSI-CMOS Exmor R است که پیشتر عملکرد درخشان خود را در دوربینهایی مانند Sony a6700 و FX30 به اثبات رسانده است. این سنسور جدید چندین مزیت کلیدی به همراه خواهد داشت:
- عملکرد بهتر در نور کم: ساختار BSI (Back-Side Illuminated) به سنسور اجازه میدهد نور بیشتری جذب کند که نتیجهی آن، نویز کمتر در ایزوهای بالا و تصاویری شفافتر در محیطهای تاریک خواهد بود.
- سرعت بازخوانی بالاتر: این ویژگی به طور مستقیم بر کاهش اثر نامطلوب “رولینگ شاتر” (Rolling Shutter) تأثیر میگذارد. این بدان معناست که در حرکات سریع دوربین (Panning)، خطوط عمودی در تصویر کمتر دچار اعوجاج و خمیدگی میشوند که یکی از نقاط ضعف اصلی نسل اول بود.
- گستره دینامیکی (Dynamic Range) وسیعتر: این سنسور قادر به ثبت جزئیات بیشتری در نواحی بسیار روشن (هایلایتها) و بسیار تاریک (سایهها) خواهد بود.
در کنار این سنسور، قطعاً شاهد حضور پردازشگر دوگانهی BIONZ XR به همراه واحد پردازش هوش مصنوعی (AI Processing Unit) اختصاصی خواهیم بود. این ترکیب سختافزاری قدرتمند، نه تنها سرعت کلی دوربین را افزایش میدهد، بلکه درهای جدیدی را به روی قابلیتهای هوشمند باز میکند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.
انقلاب در ویدیو: 4K سینمایی و فراتر از آن
دوربین ZV-E10 در زمینهی ویدیو قدرتمند بود، اما ZV-E10 II قرار است یک جهش نسلی را تجربه کند. با بهرهگیری از سنسور و پردازشگر جدید، انتظارات زیر کاملاً واقعبینانه هستند:
- ضبط ویدیوی 4K با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه (4K/60p): این قابلیت که از تمام سطح سنسور (نمونهبرداری 6K) انجام خواهد شد، به یکی از استانداردهای اصلی برای تولید محتوای روان و باکیفیت تبدیل شده و یکی از بزرگترین ارتقاها نسبت به نسل قبل خواهد بود.
- عمق رنگ ۱۰ بیتی با نمونهبرداری 4:2:2: این مشخصه که تا پیش از این مختص دوربینهای گرانقیمتتر بود، انعطافپذیری فوقالعادهای را در مرحلهی اصلاح رنگ (Color Grading) در اختیار تدوینگران قرار میدهد و به آنها اجازه میدهد تا به رنگهایی غنیتر و دقیقتر دست یابند.
- پروفایلهای رنگی پیشرفته: علاوه بر S-Log3 که در نسل قبل هم وجود داشت، انتظار میرود ZV-E10 II به پروفایل محبوب S-Cinetone نیز مجهز شود. این پروفایل رنگی که از دوربینهای سینمایی سونی به ارث رسیده، رنگ پوستی بسیار زیبا و دلنشین و ظاهری سینمایی را مستقیماً از دوربین و بدون نیاز به اصلاح رنگ پیچیده، ارائه میدهد.
- قابلیتهای Slow Motion بهبود یافته: ضبط ویدیوی 4K با نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه (4K/120p) با یک کراپ (برش) جزئی، یکی دیگر از شایعات قوی است که دست فیلمسازان را برای خلق صحنههای آهسته سینمایی باز میگذارد.
فوکوس خودکار مبتنی بر هوش مصنوعی: هوشمندتر از همیشه
سیستم فوکوس خودکار ZV-E10 عالی بود، اما با اضافه شدن واحد پردازش AI، سیستم فوکوس ZV-E10 II یک شاهکار خواهد بود. این سیستم که مستقیماً از مدلهای ردهبالایی مانند a7R V و a6700 به عاریت گرفته میشود، ویژگیهای زیر را به همراه خواهد داشت:
- تشخیص سوژه با هوش مصنوعی: سیستم فوکوس دیگر فقط به تشخیص چشم و چهره انسان و حیوان محدود نخواهد بود. این سیستم قادر است طیف وسیعی از سوژهها شامل پرندگان، حشرات، اتومبیلها، قطارها و هواپیماها را با دقتی باورنکردنی شناسایی و تعقیب کند.
- تحلیل ژست انسان (Human Pose Estimation): هوش مصنوعی دوربین قادر خواهد بود تا اسکلت و حرکات بدن انسان را درک کند. این بدان معناست که حتی اگر سوژه برای لحظهای روی خود را برگرداند یا چهرهاش پوشیده شود، فوکوس به طور هوشمند روی بدن او باقی مانده و به محض نمایان شدن چهره، دوباره روی چشم قفل میشود. این قابلیت برای ولاگرهای ورزشی یا رقص یک موهبت است.
لرزشگیر تصویر: بزرگترین آرزوی کاربران
شاید بزرگترین نقطه ضعف ZV-E10، نبود لرزشگیر تصویر داخلی بدنه (IBIS) بود. هرچند لرزشگیر دیجیتال (Active Steadyshot) عملکرد قابل قبولی داشت، اما با کراپ تصویر همراه بود. قویترین شایعات و بزرگترین خواستهی کاربران، مجهز شدن Sony ZV-E10 II به سیستم لرزشگیر ۵ محوره داخلی (IBIS) است. اضافه شدن این ویژگی، یک تغییر بازی کامل خواهد بود:
- ویدیوهای روانتر در حین حرکت: دیگر برای قدم زدن و فیلمبرداری نیازی به گیمبال نخواهید داشت. IBIS به همراه لرزشگیر دیجیتال (که در حالت Active Mode بهبود خواهد یافت) ویدیوهایی بسیار نرم و پایدار را ارائه خواهد داد.
- عکاسی با سرعت شاتر پایینتر: در عکاسی نیز میتوانید در نور کم، با سرعت شاتر پایینتری عکاسی کنید بدون آنکه نگران لرزش دست و تار شدن تصویر باشید.
بهبودهای دیگر که انتظارشان را میکشیم
- منوی جدید سونی: خداحافظی با منوی قدیمی و استفاده از منوی لمسی جدید و بهینهسازی شدهی سونی که کاربری بسیار سادهتر و روانتری دارد.
- بهبود کیفیت صفحه نمایش: افزایش رزولوشن صفحه نمایش لمسی برای نمایش جزئیات دقیقتر.
- بهبود عمر باتری: استفاده از باتری سری FZ100 سونی (همان باتری سری آلفا ۷) که عمر باتری را به شکل چشمگیری افزایش خواهد داد.
- حالت Auto Framing: قابلیتی که با استفاده از هوش مصنوعی، سوژه را در کادر تعقیب کرده و با برش هوشمند تصویر، حرکتی شبیه به حرکت یک فیلمبردار حرفهای را شبیهسازی میکند.
جمعبندی: آیا باید برای Sony ZV-E10 II منتظر بمانیم؟
Sony ZV-E10 II بر روی کاغذ (و بر اساس شایعات)، یک دوربین رویایی برای تولیدکنندگان محتواست. این دوربین با رفع کردن تقریباً تمام نقاط ضعف نسل اول و افزودن انبوهی از فناوریهای پیشرفته که از مدلهای گرانقیمتتر سونی به ارث برده، پتانسیل این را دارد که دوباره بازار را تسخیر کند.
اگر شما یک تولیدکنندهی محتوای جدی هستید که به دنبال بهترین کیفیت و هوشمندترین امکانات در یک بدنهی کامپکت میگردد، صبر کردن برای معرفی رسمی ZV-E10 II میتواند هوشمندانهترین تصمیم باشد. این دوربین نه تنها یک ابزار، بلکه یک سرمایهگذاری بلندمدت بر روی کیفیت محتوای شما خواهد بود. ترکیبی از سنسور جدید، پردازشگر AI، لرزشگیر داخلی و قابلیتهای ویدیویی سینمایی، آن را به یک نیروگاه تولید محتوا تبدیل خواهد کرد که تا سالها میتواند نیازهای شما را برآورده سازد. ما نیز همانند شما، بیصبرانه منتظر رونمایی رسمی از این غول کوچک و خلاق در دو رنگ جذاب مشکی و سفید هستیم.
| قیمت |
1,098 دلار |
|---|---|
| معرفی رسمی |
ژوئیه 2024 |
| ویژگی دوربین |
مخصوص تولید محتوا و ولاگ؛ سنسور 26 مگاپیکسل؛ نمایشگر تاشو؛ میکروفون سهکپسولی؛ فیلمبرداری 4K60p |
| رنگ |
سفید مشکی |
| سنسور |
Exmor R APS‑C CMOS |
| ابعاد سنسور |
23.3 × 15.5 میلیمتر |
| پردازنده |
BIONZ XR |
| ابعاد |
114.8 × 67.5 × 54.2 میلیمتر |
| وزن |
377 گرم با باتری و کارت حافظه |
| پیکسل های موثر |
26 مگاپیکسل |
| رزولوشن عکس |
6192 × 4128 پیکسل |
| نسبت ابعاد عکس |
1:1 16:9 3:2 4:3 5:4 |
| فرمت عکس |
RAW, JPEG, HEIF |
| نمایشگر |
3 اینچ LCD لمسی، بازشو کامل |
| ISO |
100–32000 (گسترش 50–102400) |
| سرعت شاتر |
1/8000 – 30 ثانیه |
| باتری |
NP-FZ100 |
| عمر باتری |
610 شات (CIPA) |
| لرزشگیر داخلی |
ندارد |
| فیلمبرداری |
بله |
| کیفیت فیلمبرداری |
4K تا 60fps، Full HD تا 120fps |
| تعداد نقاط فوکوس |
759 نقطه تشخیص فاز |
| نوع فوکوس |
هیبریدی (Phase + Contrast Detection) |
| ویژگی فوکوس |
AF پیشرفته، تشخیص چشم انسان/حیوان، ردیابی سوژه |
| عکاسی پیاپی |
11 فریم بر ثانیه |
| قابلیت لمسی |
بله |
| تایم لپس داخلی |
دارد |
| منظره یاب EVF |
ندارد |
| کارت حافظه |
SD SDHC SDXC (UHS-I) |
| WIFI |
بله |
| بلوتوث |
بله |
| نوع بی سیم |
Bluetooth WIFI دو بانده |
| حافظه داخلی |
ندارد |
| فلاش داخلی |
ندارد |
| نصب فلاش خارجی |
بله (Hot Shoe) |
| میکروفون داخلی |
بله سهکپسولی جهتدار |
| بلندگو |
مونو |
| خروجی HDMI |
بله |
| زمان سنج خودکار |
10 2 5 ثانیه |
| GPS |
ندارد |
| پورت ها و ارتباطات |
HDMI Headphone Mic USB-C |
| ویژگی خاص |
چراغ tally، حالت Vlog سینمایی، میکروفون ارتقا یافته |
| مزایا |
کیفیت 4K60، AF پیشرفته، باتری قویتر، نمایشگر بازشو کامل |
| معایب |
نداشتن IBIS، وزن کمی بالاتر، قیمت بالاتر از نسخه قبلی |
محصولات مرتبط
دوربین بدون آینه کنون Canon EOS R5
موجود
| قیمت |
حدود 3899 دلار بدنه |
|---|---|
| معرفی رسمی |
۹ ژوئیه ۲۰۲۰ |
| ویژگی دوربین |
بدونآینه فولفریم پرچمدار با رزولوشن بالا و فیلمبرداری 8K |
| رنگ |
مشکی |
| سنسور |
فولفریم CMOS |
| ابعاد سنسور |
36 × 24 mm |
| پردازنده |
DIGIC X |
| ابعاد |
138 × 97.5 × 88 mm |
| وزن |
738 گرم (با باتری و کارت) / 650 گرم (بدنه تنها) |
| پیکسل های موثر |
45 مگاپیکسل |
| رزولوشن عکس |
8192 × 5464 پیکسل |
| نسبت ابعاد عکس |
3:2 |
| فرمت عکس |
RAW (CR3), C-RAW, JPEG, HEIF |
| نمایشگر |
3.2 اینچ لمسی متحرک Vari-angle، 2.1M نقطه |
| ISO |
100–51200 (قابل گسترش به 50–102400) |
| سرعت شاتر |
1/8000 – 30 ثانیه |
| باتری |
Canon LP-E6NH / LP-E6N / LP-E6 |
| عمر باتری |
حدود 320 شات (EVF) / 490 شات (LCD) |
| لرزشگیر داخلی |
دارد (IBIS پنجمحوره تا 8 استاپ) |
| فیلمبرداری |
بله |
| کیفیت فیلمبرداری |
8K30p RAW داخلی، 4K120p، 4K60p oversampled |
| تعداد نقاط فوکوس |
1053 نقطه فوکوس انتخابی |
| نوع فوکوس |
Dual Pixel CMOS AF II |
| ویژگی فوکوس |
تشخیص چهره، چشم انسان و حیوانات، ردیابی هوشمند سوژه |
| عکاسی پیاپی |
20 فریم بر ثانیه (الکترونیکی) / 12 فریم بر ثانیه (مکانیکی) |
| قابلیت لمسی |
بله |
| تایم لپس داخلی |
دارد |
| منظره یاب EVF |
EVF با رزولوشن 5.76M نقطه، بزرگنمایی 0.76× |
| کارت حافظه |
1× CFexpress Type B + 1× SD UHS-II |
| WIFI |
بله (2.4/5GHz) |
| بلوتوث |
بله (نسخه 5.0) |
| نوع بی سیم |
Wi-Fi / Bluetooth |
| حافظه داخلی |
ندارد |
| فلاش داخلی |
ندارد |
| نصب فلاش خارجی |
بله (Hot Shoe) |
| میکروفون داخلی |
بله (استریو) |
| بلندگو |
بله |
| خروجی HDMI |
بله (Micro HDMI, Type D) |
| زمان سنج خودکار |
2/10 ثانیه |
| GPS |
ندارد (از طریق موبایل یا گیرنده خارجی) |
| پورت ها و ارتباطات |
USB-C 3.1، HDMI micro، Mic in، Headphone out، Remote |
| ویژگی خاص |
اولین دوربین کانن با فیلمبرداری 8K داخلی، IBIS بسیار قوی |
| مزایا |
کیفیت تصویر فوقالعاده، فیلمبرداری 8K، فوکوس بسیار سریع و دقیق، IBIS قوی |
| معایب |
محدودیت در ضبط طولانی 8K (گرما)، قیمت بالا، حجم فایلهای RAW |
دوربین عکاسی کانن Canon EOS 4000D Body
موجود
| معرفی رسمی |
26 فوریه 2018 )با نام Rebel T100 در برخی بازارها( |
|---|---|
| شرکت سازنده |
Canon |
| ویژگی دوربین |
DSLR اقتصادی/مبتدی با سنسور APS-C 18MP، فوکوس 9 نقطهای و Wi-Fi؛ مناسب شروع عکاسی و استفاده روزمره |
| رنگ |
مشکی |
| جنس بدنه دوربین |
بدنه پلاستیکی سبک + مانت لنز پلاستیکی(برای کاهش هزینه) |
| سنسور |
APS-C CMOS |
| تراز سنسور |
در صفحه مشخصات رسمی کانن بهصورت صریح ذکر نشده |
| ابعاد سنسور |
22.3 × 14.9 mm |
| نوع مانت لنز |
Canon EF / EF-S |
| پردازنده |
DIGIC 4+ |
| رزولوشن عکس |
حداکثر 5184 × 3456 پیکسل (18MP) |
| پیکسل های موثر |
حدود 18.0 مگاپیکسل مؤثر |
| نمایشگر |
2.7 اینچ (ثابت) با حدود 230K نقطه |
| ابعاد |
129.0 × 101.6 × 77.1 میلیمتر |
| وزن |
حدود 436 گرم(آماده عکاسی/با باتری و کارت) |
| تعداد نقاط فوکوس |
9 نقطه فوکوس(نقطه مرکزی کراستایپ درf/5.6) |
| نوع فوکوس |
از منظرهیاب: Phase-detect؛ در Live View: Contrast-detect |
| ویژگی فوکوس |
One-Shot / AI Servo / AI Focus + انتخاب خودکار/دستی نقاط (Live View: FlexiZone/Face) |
| عکاسی پیاپی |
حداکثر حدود 3 فریمبرثانیه |
| کارت حافظه |
SD / SDHC / SDXC |
| ISO |
100–6400قابل گسترش تا H:12800 |
| سرعت شاتر |
30 تا 1/4000 ثانیه +Bulb |
| باتری |
باتری لیتیوم-یون LP-E10 |
| عمر باتری |
حدود 500 شات CIPA،(در 23°C) |
| فیلمبرداری |
فیلمبرداری Full HD |
| کیفیت فیلمبرداری |
1080p تا 30/25/24fps، 720p تا 60/50fps |
| لرزشگیر داخلی |
ندارد )فقط لرزشگیر اپتیکی روی لنزهای (IS |
| نسبت ابعاد عکس |
3:2 |
| فرمت عکس |
JPEG + RAW (14-bit) |
| قابلیت لمسی |
ندارد(LCD غیرلمسی) |
| تایم لپس داخلی |
در مشخصات رسمی کانن برای این مدل بهصورت برجسته ذکر نشده |
| منظره یاب EVF |
اپتیکال Pentamirror با پوشش حدود 95% و بزرگنمایی حدود 0.80x |
| حافظه داخلی |
ندارد |
| نوع بی سیم |
Wi-Fi (2.4GHz) |
| WIFI |
دارد |
| بلوتوث |
ندارد |
| پورت ها و ارتباطات |
USB (Hi-Speed) خروجی HDMI mini (Type-C) |
| فلاش داخلی |
دارد — GN 9.2 (ISO100، متر) |
| نصب فلاش خارجی |
دارد (Hotshoe) |
| میکروفون داخلی |
میکروفون داخلی دارد؛ ورودی میکروفون خارجی ندارد |
| بلندگو |
دارد (پخش صدا/پلیبک) |
| زمان سنج خودکار |
2 ثانیه / 10 ثانیه (حالتهای رایج در این رده) |
| خروجی HDMI |
بله (Mini HDMI Type C) |
| GPS |
ندارد (GPSداخلی ندارد) |
| ویژگی خاص |
بدنه سبک و اقتصادی + Wi-Fi برای انتقال/کنترل با موبایل |
| مزایا |
قیمت مناسب برای شروع، بدنه سبک، خروجی RAW، Wi-Fi |
| معایب |
LCD ضعیفتر (230K)، فوکوس محدود 9 نقطهای، نبود 4K، نبود ورودی میکروفون، مانت لنز پلاستیکی |
| قیمت |
حدود $309.95 برای نمونه Used (کیت Rebel T100/4000D با لنز 55-18) |
دوربین عکاسی کانن Canon EOS 800D Body
موجود
| معرفی رسمی |
در فوریه 2017 با نام Rebel T7i در برخی بازارها |
|---|---|
| شرکت سازنده |
Canon |
| ویژگی دوربین |
DSLR میانرده با فوکوس خودکار Dual Pixel CMOS AF، مناسب عکاسی و فیلمبرداری نیمهحرفهای |
| رنگ |
مشکی |
| جنس بدنه دوربین |
پلیکربنات مقاوم با شاسی داخلی آلومینیومی |
| سنسور |
CMOS APS-C |
| تراز سنسور |
دارد (سنسور جهتسنج تصویر) |
| ابعاد سنسور |
22.3 × 14.9 mm |
| نوع مانت لنز |
Canon EF / EF-S |
| پردازنده |
DIGIC 7 |
| رزولوشن عکس |
حداکثر 6000 × 4000 پیکسل |
| پیکسل های موثر |
24.2 مگاپیکسل |
| نمایشگر |
3.0 اینچ، چرخان و لمسی، حدود 1.04M نقطه |
| ابعاد |
131.0 × 99.9 × 76.2 میلیمتر |
| وزن |
حدود 532 گرم(با باتری و کارت) |
| تعداد نقاط فوکوس |
45 نقطه فوکوس Cross-Type |
| نوع فوکوس |
Phase-detect )منظرهیاب( + Dual Pixel CMOS AF در Live View/ویدئو |
| ویژگی فوکوس |
Face Detection، Tracking، انتخاب خودکار/دستی نقاط |
| عکاسی پیاپی |
حداکثر 6 فریمبرثانیه |
| کارت حافظه |
SD / SDHC / SDXC |
| ISO |
100–25600(قابل گسترش) |
| سرعت شاتر |
30 تا 1/4000 ثانیه +Bulb |
| باتری |
باتری لیتیوم-یون LP-E17 |
| عمر باتری |
حدود 600 شات(استاندارد CIPA) |
| فیلمبرداری |
فیلمبرداری Full HD |
| کیفیت فیلمبرداری |
1080p تا 60fps (H.264، MOV/MP4) |
| لرزشگیر داخلی |
ندارد ،(فقط لرزشگیر اپتیکی روی لنزهای IS) |
| نسبت ابعاد عکس |
3:2 |
| فرمت عکس |
JPEG + RAW (14-bit) |
| قابلیت لمسی |
دارد |
| تایم لپس داخلی |
دارد |
| منظره یاب EVF |
اپتیکال Pentamirror با پوشش حدود 95% |
| حافظه داخلی |
ندارد |
| نوع بی سیم |
Bluetooth Wi-Fi + NFC |
| WIFI |
دارد |
| بلوتوث |
بله |
| پورت ها و ارتباطات |
USB، HDMI mini (Type-C)، ورودی میکروفون |
| فلاش داخلی |
دارد (Pop-up) |
| نصب فلاش خارجی |
دارد (Hotshoe) |
| میکروفون داخلی |
میکروفون داخلی دارد + ورودی میکروفون خارجی دارد |
| بلندگو |
دارد |
| زمان سنج خودکار |
2 ثانیه / 10 ثانیه |
| خروجی HDMI |
بله (Mini HDMI Type C) |
| GPS |
ندارد |
| ویژگی خاص |
فوکوس Dual Pixel سریع و دقیق در ویدئو و Live View |
| مزایا |
فوکوس عالی، نمایشگر لمسی چرخان، کیفیت تصویر بالا |
| معایب |
نبود 4K، بدنه بدون آببندی، نبود لرزشگیر داخلی |
| قیمت |
حدود 600 دلار (بسته به بازار و وضعیت) |
دوربین عکاسی کنون Canon EOS 5D Mark IV Body
موجود
| معرفی رسمی |
25 آگوست 2016 |
|---|---|
| شرکت سازنده |
Canon |
| ویژگی دوربین |
DSLR فولفریم حرفهای با سنسور 30.4MP، فوکوس 61 نقطهای و ویدئوی DCI 4K؛ مناسب عکاسی حرفهای، مراسم، خبری و استودیو |
| رنگ |
مشکی |
| جنس بدنه دوربین |
شاسی آلیاژ منیزیم با مقاومت در برابر گردوغبار و رطوبت (Weather Sealing) |
| سنسور |
CMOS فولفریم |
| تراز سنسور |
دارد ، تراز الکترونیکی/ Electronic Level |
| ابعاد سنسور |
حدود 36 × 24 میلیمتر |
| نوع مانت لنز |
Canon EF لنزهای EF-S/EF-M پشتیبانی نمیشوند |
| پردازنده |
DIGIC 6+ |
| رزولوشن عکس |
حداکثر 6720 × 4480 پیکسل |
| پیکسل های موثر |
حدود 30.4 مگا |
| نمایشگر |
3.2 اینچ لمسی ثابت، حدود 1.62M نقطه |
| ابعاد |
حدود 150.7 × 116.4 × 75.9 میلیمتر |
| وزن |
حدود 890 گرم با باتری و کارت/ حدود 800 گرم (بدنه تنها) |
| تعداد نقاط فوکوس |
61 نقطه فوکوس تا 41 نقطه Cross-Type بسته به لنز/دیافراگم تعداد نقطه فوکوس |
| نوع فوکوس |
منظرهیاب: تشخیص فاز (Phase-Detect) / لایوویو و ویدئو: Dual Pixel CMOS AF |
| ویژگی فوکوس |
حالتهای انتخاب متنوع (Single / Spot / Expansion / Zone / Large) Zone+ ردیابی پیشرفته (iTR |
| عکاسی پیاپی |
حداکثر حدود 7 فریمبرثانیه |
| کارت حافظه |
CF (UDMA 7) + SD/SDHC/SDXC (UHS-I) |
| ISO |
100–32000 قابل گسترش 50–102400 |
| سرعت شاتر |
30 تا 1/8000 ثانیه Bulb+ |
| باتری |
LP-E6N لیتیوم-یون |
| عمر باتری |
حدود 900 شات استاندارد CIPA |
| فیلمبرداری |
دارد |
| کیفیت فیلمبرداری |
DCI 4K (4096×2160) تا fps 30/24 Full HD 1080+ تا 60fps + HDR Movie در Full HD بسته به حالتها |
| لرزشگیر داخلی |
ندارد، IBIS ندارد |
| نسبت ابعاد عکس |
3:2 |
| فرمت عکس |
JPEG + RAW (CR2) + Dual Pixel RAW |
| قابلیت لمسی |
دارد |
| تایم لپس داخلی |
دارد (Interval Timer / Time-Lapse Movie) |
| منظره یاب EVF |
اپتیکال Pentaprism با پوشش حدود 100% و بزرگنمایی حدود 0.71× |
| حافظه داخلی |
ندارد |
| نوع بی سیم |
Wi-Fi + NFC + GPS |
| WIFI |
دارد |
| بلوتوث |
ندارد |
| پورت ها و ارتباطات |
USB 3.0 (Micro-B)، HDMI mini (Type-C)، ورودی میکروفون 3.5mm، خروجی هدفون 3.5mm، ترمینال ریموت (N3) |
| فلاش داخلی |
ندارد |
| نصب فلاش خارجی |
دارد (Hotshoe) |
| میکروفون داخلی |
میکروفون داخلی دارد + ورودی میکروفون خارجی دارد |
| بلندگو |
دارد |
| زمان سنج خودکار |
2 ثانیه / 10 ثانیه / 10 ثانیه + شات پیاپی |
| خروجی HDMI |
بله (Mini HDMI Type C) |
| GPS |
دارد |
| ویژگی خاص |
Dual Pixel RAW برای ریزتنظیمهای محدود در پسپردازش + بدنه مقاوم حرفهای |
| مزایا |
خروجی عکس بسیار قابلاعتماد، بدنه مقاوم، فوکوس منظرهیاب قوی، 4K DCI، ورودی میکروفون + خروجی هدفون، GPS داخلی |
| معایب |
نبود IBIS، کراپ/محدودیتهای 4K و حجم فایل بالا، عدم وجود بلوتوث، نبود فلاش داخلی |
| قیمت |
نو: حدود $1,999 / کارکرده: حدود $1,012 تا $1,209 (بسته به وضعیت و موجودی) قیمت دلاری محصول |
دوربین عکاسی کنون Canon EOS 90D Camera Body
موجود
| معرفی رسمی |
28 آگوست2019 |
|---|---|
| شرکت سازنده |
Canon |
| ویژگی دوربین |
DSLR نیمهحرفهای APS-C با سنسور 32.5MP، عکاسی پیاپی سریع و ویدئوی 4K |
| رنگ |
مشکی |
| جنس بدنه دوربین |
آلیاژ آلومینیوم + پلیکربنات تقویتشده با الیاف شیشه؛ مقاومت در برابر گردوغبار/رطوبت: دارد |
| سنسور |
CMOS APS-C |
| تراز سنسور |
دارد Electronic Level / تراز الکترونیکی |
| ابعاد سنسور |
22.3 × 14.8 میلیمتر |
| نوع مانت لنز |
Canon EF / EF-S |
| پردازنده |
DIGIC 8 |
| رزولوشن عکس |
حداکثر 6960 × 4640 پیکسل ۳:۲ |
| پیکسل های موثر |
حدود 32.5 مگاپیکسل مؤثر |
| نمایشگر |
3.0 اینچ لمسی و چرخان (Vari-Angle)، نسبت 3:2، حدود 1.04M نقطه 13) نمایشگر |
| ابعاد |
140.7 × 104.8 × 76.8 میلیمتر |
| وزن |
حدود 701 گرم (بدنه) |
| تعداد نقاط فوکوس |
45 نقطه فوکوس Cross-Type منظرهیاب |
| نوع فوکوس |
منظرهیاب: فاز (TTL) / لایوویو و ویدئو: Dual Pixel CMOS AF |
| ویژگی فوکوس |
ردیابی چهره و سوژه، Eye AF در Live View، حالتهای Zone و… |
| عکاسی پیاپی |
منظرهیاب: تا 10fps / Live View: تا 11fps (One-Shot) و 7fps (Servo) 19) عکاسی پیاپی |
| کارت حافظه |
SD / SDHC / SDXC سازگار با UHS-II |
| ISO |
عکس: 100–25600 (Auto) قابل گسترش تا H:51200 / ویدئو: تا H:25600 |
| سرعت شاتر |
مکانیکی: 30 تا 1/8000 ثانیه + Bulb / الکترونیکی: تا 1/16000 |
| باتری |
LP-E6N لیتیوم-یون |
| عمر باتری |
حدود 1300 شات در 23°C |
| فیلمبرداری |
دارد |
| کیفیت فیلمبرداری |
4K: 3840×2160 (30/25p) / Full HD: تا 120/100p |
| لرزشگیر داخلی |
ندارد IBIS ندارد؛ Movie Digital IS برای ویدئو |
| نسبت ابعاد عکس |
3:2 |
| فرمت عکس |
JPEG (Fine/Normal) + RAW CR3 14-bit + CRAW |
| قابلیت لمسی |
دارد |
| تایم لپس داخلی |
دارد (Intervalometer داخلی + Timelapse Movie 4K تا) |
| منظره یاب EVF |
اپتیکال Pentaprism با پوشش حدود 100% و بزرگنمایی حدود 0.95× |
| حافظه داخلی |
ندارد |
| نوع بی سیم |
Wi-Fi (IEEE 802.11 b/g/n، فقط 2.4GHz) + Bluetooth LE |
| WIFI |
دارد |
| بلوتوث |
دارد (Bluetooth 4.1 / BLE) |
| پورت ها و ارتباطات |
USB Micro-B، خروجی HDMI mini، ورودی میکروفون 3.5mm، خروجی هدفون 3.5mm |
| فلاش داخلی |
دارد GN≈12 در (ISO100) |
| نصب فلاش خارجی |
دارد (Hotshoe) |
| میکروفون داخلی |
میکروفون داخلی دارد + ورودی میکروفون خارجی دارد |
| بلندگو |
دارد |
| زمان سنج خودکار |
حالتهای 2 ثانیه/10 ثانیه + ریموت و حالتهای Self-timer پیوسته |
| خروجی HDMI |
HDMI mini خروجی Clean و 4:2:2 8-bit روی HDMI طبق مشخصات |
| GPS |
ندارد |
| ویژگی خاص |
بدنه مقاومتر + فوکوس Dual Pixel پیشرفته + کارت UHS-II + خروجی هدفون |
| مزایا |
شارپنس و جزئیات بالا (32.5MP)، پیاپی سریع، منظرهیاب 100%، فوکوس Live View عالی، ورودی میکروفون و خروجی هدفون |
| معایب |
نبود IBIS، نبود 4K60، USB قدیمی (Micro-B)، در 4K گزینهها محدودتر از دوربینهای جدیدتر |
| قیمت |
حدود $899.95 Used در B&H؛ قیمت روز متغیر است |
دوربین عکاسی نیکون Nikon D3500 body
موجود
| معرفی رسمی |
2018 |
|---|---|
| شرکت سازنده |
Nikon |
| ویژگی دوربین |
DSLR مبتدی DX با سنسور ۲۴.۲MP، پردازشگر EXPEED 4، اتصال SnapBridge و عمر باتری بسیار بالا |
| رنگ |
مشکی |
| جنس بدنه دوربین |
طراحی بدنه Monocoque (یکپارچه/اسکلت یکتکه) طبق معرفی رسمی نیکون |
| سنسور |
CMOS (فرمت DX) 23.5 × 15.6 mm |
| تراز سنسور |
ذکر نشده در مشخصات رسمی (Stabilization روی سنسور ندارد) |
| ابعاد سنسور |
23.5 × 15.6 میلیمتر |
| نوع مانت لنز |
Nikon F mount (با کنتاکت AF) |
| پردازنده |
EXPEED 4 |
| رزولوشن عکس |
حداکثر 6000 × 4000 پیکسل |
| پیکسل های موثر |
24.2 مگاپیکسل |
| نمایشگر |
۳ اینچ TFT LCD با حدود 921k-dot، پوشش ~100% و تنظیم روشنایی |
| ابعاد |
124 × 97 × 69.5 میلیمتر |
| وزن |
حدود 365 گرم (فقط بدنه)؛ حدود 415 گرم با باتری و کارت حافظه |
| تعداد نقاط فوکوس |
11 نقطه (با 1 نقطه Cross-type) |
| نوع فوکوس |
تشخیص فاز (TTL) با ماژول Multi-CAM 1000 + فوکوس کنتراستی در Live View |
| ویژگی فوکوس |
AF-S / AF-C / AF-A، 3D Tracking (11 نقطه)، چراغ کمکفوکوس (حدود 0.5 تا 3 متر) |
| عکاسی پیاپی |
تا 5 فریم بر ثانیه |
| کارت حافظه |
SD/SDHC/SDXC (پشتیبانی UHS-I) |
| ISO |
ISO 100–25600 (گامهای 1EV، Auto ISO موجود) |
| سرعت شاتر |
1/4000 تا 30 ثانیه + Bulb/Time |
| باتری |
1× باتری لیتیومیون EN-EL14a |
| عمر باتری |
حدود 1550 شات (CIPA) |
| فیلمبرداری |
دارد (MOV) |
| کیفیت فیلمبرداری |
Full HD 1080 تا 60p + HD 720 تا 60p (H.264/MPEG-4 AVC) |
| لرزشگیر داخلی |
ندارد (IBIS ندارد) |
| نسبت ابعاد عکس |
ذکر نشده در مشخصات رسمی صفحه (وابسته به تنظیمات ثبت و کراپ) |
| فرمت عکس |
NEF (RAW) 12-bit فشرده، JPEG، RAW+JPEG |
| قابلیت لمسی |
ندارد |
| تایم لپس داخلی |
در مشخصات رسمی بهعنوان قابلیت مستقل ذکر نشده (برای تایملپس معمولاً نیاز به راهکارهای جانبی/نرمافزار است) |
| منظره یاب EVF |
اپتیکال Pentamirror با پوشش ~95% |
| حافظه داخلی |
ندارد (ثبت روی کارت SD) |
| نوع بی سیم |
Bluetooth (SnapBridge)؛ Wi-Fi داخلی ندارد |
| وای فای |
داخلی ندارد (در خبر رسمی نیکون ذکر شده D3500 به Wi-Fi مجهز نیست) |
| بلوتوث |
داخلی ندارد (در خبر رسمی نیکون ذکر شده D3500 به Wi-Fi مجهز نیست) |
| پورت ها و ارتباطات |
Micro-USB (Hi-Speed USB) + HDMI Type-C |
| فلاش داخلی |
دارد؛ GN حدود 7 متر در ISO100 |
| نصب فلاش خارجی |
دارد (Hot-shoe استاندارد ISO 518) |
| میکروفون داخلی |
دارد (مونو) با تنظیم حساسیت |
| بلندگو |
ذکر نشده در مشخصات رسمی |
| زمان سنج خودکار |
2/5/10/20 ثانیه + 1 تا 9 نوردهی |
| خروجی HDMI |
دارد (Type C HDMI connector) |
| GPS |
GPS داخلی ندارد؛ همگامسازی اطلاعات مکان از طریق SnapBridge و گوشی ممکن است |
| ویژگی خاص |
Guide Mode آموزشی + اتصال دائم SnapBridge + بدنه monocoque سبک |
| مزایا |
باتری بسیار قوی (1550 شات)، سنسور 24.2MP، EXPEED 4، وزن کم، راهنمای آموزشی |
| معایب |
Wi-Fi داخلی ندارد، نمایشگر لمسی نیست، سیستم فوکوس 11 نقطهای (سطح مبتدی) |



نقد و بررسیها
هنوز بررسیای ثبت نشده است.